Zaujíma ťa, prečo sa starším mužom páčia mladšie ženy? V tomto článku ti ponúkam hneď niekoľko dôvodov

1136

I medzi celebritami existujú milostné páry, kde je muž výrazne starší od svojej partnerky, ako príklad si môžeme uviesť Williama Shatnera a Elizabeth Shatner, Beyonce a Jay Z. Nepochybne sa nájdu i iné páry, kde môže byť vekový rozdiel ešte markantnejší. Určite každý z nás pozná i vo svojom okolí pár, kde je muž výrazne starší. Čo teda priťahuje staršieho muža na mladšej žene? Nepochybne ste sa už nad tým zamýšľali, a tak vám prinášam možné vysvetlenia.

Cítia sa s nimi mladší

1b91107c 7611 487b 9594 27ecedec4d97
Zdroj: shutterstock

Nie každému sa páči myšlienka alebo uvedomenie si, že starne a časy, kedy bol mladý sú postupne preč. Niektorí starší muži sa teda radi stretávajú s mladšími ženami, pretože im to pomáha žiť aktívnejšie a v súlade s novými trendami, ktoré panujú v spoločnosti. Vďaka tomu sa následne cítia revitalizovaní a podstatne mladší.

Majú pocit, že sú žiadaní

a7ff7784 37fd 4675 aa16 8dba3840c937
Zdroj: shutterstock

Naopak, mladšie ženy majú tendenciu pociťovať väčšiu príťažlivosť k starším mužom, pretože vďaka nim sa cítia bezpečne a isto, a to ako emocionálne, tak aj fyzicky. Zároveň starší muži majú pocit, že sú žiadaní, čo je pre vzťah atraktívny atribút.

Radi usmerňujú

8617de94 a264 4950 8d38 977003e00a1b
Zdroj: shutterstock

Keď sú partneri v rovnakom veku alebo majú medzi sebou minimálny vekový rozdiel, nemusí sa im páčiť, že majú niekoho, kto im vždy káže a poúča ich. Mladší partneri sa však chcejú učiť a počúvať praktické lekcie do života. Zatiaľ čo na druhej strane, starší muži majú dobrý pocit z toho, že sa podelia o svoje skúsenosti a nasmerujú svoje mladšie partnerky na správnu cestu.

Lepšie sa vyrovnávajú s krízou stredného veku

4976aca1 3dc3 4c12 9b66 b889332d865f
Zdroj: shutterstock

Muži vo veku medzi 40 a 50 rokov môžu byť náchylní na krízu stredného veku. Zvyčajne chcú mať vtedy po svojom boku niekoho, kto ich dokáže uvoľniť a zabaviť sa spolu s ním. Vzťah s výrazne mladšou ženou im prináša presne ten pocit zadosťučinenia, že nestratili svoje čaro, čo je pre nich veľká vzpruha.

Veľa mužov, ktorí vstúpia do vzťahu s mladšími ženami, si však prešli buď drsným rozvodom, alebo zažili trpký rozchod so svojou polovičkou. Randenie s mladšou ženou je teda určitým odrazom, ako prekonať túto trpkú skúsenosť.

Sú otvorení experimentovaniu

a8a69948 d19b 43ed 8f78 d3872e8d62f1
Zdroj: shutterstock

Ak sa muž rozhodne experimentovať je vysoká pravdepodobnosť, že sa zameria na mladé ženy, pretože prekypujú šťastím, bezstarostnosťou a s najväčšou pravdepodobnosťou sú otvorené skúšaniu nových vecí v živote.

Nemajú žiadne záväzky

2fb7136b f815 4d42 8804 3deb1fe55532
Zdroj: shutterstock

Niektorí muži veria v ideológiu, že mladé ženy viac inklinujú ku krátkodobým vzťahom a neočakávajú, že z nich veľa vzíde. Ak teda ani on nie je taký vážny a nájde si slečnu na rovnakej vlne, potom z toho môže vzniknúť pre obe strany príjemný vzťah.

Sú vo vzťahu vo vedúcej pozícii

ea5636b9 3b10 4ca2 b170 94a2a9ad63d9
Zdroj: shutterstock

Starší muži majú za sebou isté životné skúsenosti a vzťahy, a teda majú jasnú predstavu o tom, čo vo vzťahu robiť, a čo nie. Mladšie ženy majú tendenciu obdivovať túto vlastnosť, pretože prináša pocit istoty. Ide teda o obojstranne výhodnú situáciu.

Môžu chcieť kontrolu

f7cfbb69 7514 466b 8149 b112d387f930
Zdroj: shutterstock

 

S partnermi v rovnakom veku alebo s menším vekovým rozdielom môže byť zložité, ak by chcel jeden z nich získať kontrolu nad vzťahom. S mladším partnerom to však problém nebýva. Často sa stáva, že starší celkom prevezme opraty a chce všetko riadiť. Ak sa teda starší muž väčšmi cíti na vzťah, v ktorom môže byť dominantným, chcel by mať za partnerku mladšiu ženu.

Je nevyhnutné spomenúť, že nie všetci starší muži, ktorí chodia s mladšími ženami, majú rovnaký pohľad alebo dôvody pre svoje činy a rozhodnutia, ako sme uviedli v tomto článku. V láske je vek iba číslo a najviac záleží na pocitoch a emóciách. Mladšie ženy priťahujú starších mužov, pretože majú naplánovaný život a sú zrelí, starším mužom sa páčia mladšie ženy, pretože im do ich bežného a  všedného života prinášajú iskru a vzrušenie.

Zdroj

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

1 komentár

  1. mnohí sú aj takí ktorí sa spamätajú až po narodení dieťaťa – lenže to už je neskoro…a potom chodia ako starčekovia s malými deťmi do škôlky(uťahaní z neprespaných nocí) a búchajú si hlavu o stenu, kam dali rozum…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.