Náhodné zaujímavosti: Muž, ktorý prehltol AirPody a čo je to krabia mentalita

1050

V dnešnom výbere náhodných zaujímavostí sa dozviete, ako muž z Taiwanu počas spánku omylom prehltol AirPod a čo sa s ním dialo ďalej. Potom zistíte, aká je to krabia mentalita a na konci sa dočítate, kto uskutočnil prvý verejný hovor z iPhonu a komu volal.

Fakt č. 1: AirPody

V roku 2021 Ben Hsu údajne zaspal, keď mal na ušiach bezdrôtové slúchadlá Apple, a keď sa zobudil, zistil, že mu jedno slúchadlo chýba.

Zdravotníci v mestskej nemocnici v Kaohsiungu skutočne potvrdili, že AirPod sa nachádzal v jeho žalúdku a práve prechádzal tráviacou sústavou. Hsu uviedol, že AirPod nakoniec fungoval, keď ho vylúčil von z tela. Slúchadlo bolo stále neporušené a fungovalo správne aj po tom, ako ho vyčistil a nechal vyschnúť.

Fakt č. 2: Krokodíly

Krokodíly síce nie sú nesmrteľné, ale nemajú definovanú dĺžku života. Vo voľnej prírode majú priemernú dĺžku života 70 – 100 rokov. Napriek tomu často neumierajú na to, čo by sme nazvali „staroba“. Krokodíly častejšie umierajú z iných príčin, napríklad hlad alebo choroby. Nie sú však nestarnúce.

Fakt č. 3: Manželstvo

Muži, ktorí majú manželky, tiež žijú dlhšie ako muži bez manželiek; muži, ktorí sa oženili po 25. roku života, žijú dlhšie ako tí, ktorí uzavreli manželstvo v mladšom veku, a čím dlhšie muž zostáva ženatý, tým väčšia je jeho výhoda v prežívaní oproti jeho slobodným rovesníkom.

Fakt č. 4: Krabia mentalita

Analogická teória v ľudskom správaní spočíva v tom, že členovia skupiny sa budú snažiť znížiť sebavedomie ktoréhokoľvek člena, ktorý dosiahne úspech vyšší ako ostatní, zo závisti, zloby, sprisahania alebo konkurenčného pocitu, aby zastavili ich pokrok.

Fakt č. 5: Kýchanie psov

Psy používajú kýchanie aj ako upokojujúci signál, ktorým dávajú najavo, že potrebujú spomaliť, urobiť si prestávku alebo vyjadriť, že sú spokojné s tým, čo sa deje.

Psy niekedy „predstierajú kýchnutie“, aby získali pozornosť alebo vyjadrili záujem o hru. Ak pes kýchne v čase okolo jedla alebo pravidelného venčenia, je možné, že falošným kýchaním chce získať to, čo chce.

Keď psy predstierajú kýchanie, majú tendenciu sledovať ľudí, ako kýchajú, aby sa uistili, že dostali pozornosť, ktorú chceli. Môžu sa dokonca priblížiť a kýchnuť na človeka alebo v jeho blízkosti, aby ich nemohol ignorovať.

Fakt č. 6: Súrodenci

Rodičia môžu prvému dieťaťu venovať 100 % svojich zdrojov na výchovu, kým sa o tieto zdroje nemusia rozdeliť, keď príde druhé dieťa, a tak ďalej pre každé ďalšie dieťa. Aby sa vykompenzoval nedostatok rodičovskej pozornosti, najmladšie dieťa si môže vyvinúť určité osobnostné črty – napríklad humor, spontánnosť alebo spoločenskosť -, aby na seba presunulo pozornosť.

A súrodenci – najmä tí, ktorí sú si vekovo blízki a rovnakého pohlavia – môžu navzájom ovplyvňovať svoje zlé zdravotné návyky. Napríklad je štyrikrát pravdepodobnejšie, že mladší súrodenci začnú fajčiť, ak starší súrodenec fajčí. Užívanie drog a alkoholu má podobný priebeh.

Fakt č. 7: Steve Jobs

Keď Jobs zavesil, veľký dav pred ním vybuchol smiechom. To preto, že to nebol nejaký súkromný žartovný hovor. V ten deň, 9. januára 2007, bol Jobs na pódiu v Moscone Center, kde práve predstavil svetu iPhone. Jeho telefonát do Starbucksu bol v ten deň prvým skutočným verejným telefonátom z iPhonu v histórii.

Jobs predtým počas svojej prezentácie viedol konferenčný rozhovor s vedúcimi pracovníkmi spoločnosti Apple Jonym Ivem a Philom Schillerom – ale tento hovor bol vopred pripravený a silne skriptovaný, nijako sa nelíšil od desiatok, ak nie stoviek hovorov, ktoré uskutočnili počas skúšok, alebo od pravdepodobných tisícov hovorov uskutočnených počas testovania zariadenia pred jeho oznámením.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre