7 najhorších školských trestov, ktoré vám budú pripadať ďaleko za hranicou únosnosti

1069

Takmer všetci sme aspoň raz počas školy dostali trest od učiteľa. Niektorí učitelia a niektoré školy však zašli so školskými trestami príliš ďaleko. Dnes sa pozrieme na 7 najhorších školských trestov vôbec. Od fyzických trestov až po duševné tresty, ktoré sú naozaj kruté a nemorálne.

Pozrite si nižšie uvedené tresty a podeľte sa o svoj názor. Ktorí z nich je podľa vás najhorší?

Jesť obed sediac na podlahe

Zdroj: pexels

V roku 2009 bola neúctivo potrestaná trieda piatakov na základnej škole Charlesa Sumnera v New Jersey. Celé to spôsobil študent, ktorý rozlial džbán vody. Za trest bola trieda nútená jesť obed z podlahy. Nie jeden deň. Celý trest trval neuveriteľných 10 dní. Absolvovať ho museli aj študenti, ktorí počas incidentu na vyučovaní chýbali.

Zamknutí vo vnútri skrinky

Zdroj: unsplash

Väčšina detí sa bojí príšer v skrini, ale učiteľ v Houstone vystrašil študentov ešte viac. Zamkol totiž štvorročné dieťa v tmavej skrini a ďalší 3 žiaci zažili rovnaký trest. Malé dieťa sa tak bálo, že sa tam povracalo.

Stal sa aj ďalší prípad, keď učiteľ za trest zamkol päťročného žiaka do skrine a  zabudol na neho. Rodičia dieťaťa boli takí znepokojení, že išli do školy, kde našli svojho syna v skrini. Úbohé dieťa bolo tak vystrašené, že sa pomočilo.

Študenti museli kľačať na mrazenom hrášku

Zdroj: unsplash

Hrášok je malý, ale to neznamená, že nemôže spôsobiť pomerne veľkú bolesť.

V Ázii je na prísnych školách bežnou vecou trestať neposlušných žiakov. Mnoho študentov bolo prinútených kľaknúť si na mrazený hrášok, kukuricu, alebo ryžu. Sú aj školy, ktoré vylúčili žiakov za to, že si školské tresty odfotili a dali na internet. 

Byť popísaný nezmývateľnou fixkou

Zdroj: unsplash

Zbaviť sa atramentových škvŕn je naozaj ťažké, no zmyť permanentnú fixku je omnoho náročnejšie.

Učiteľka štvrtého ročníka potrestala svojho žiaka tak, že dala triede na výber. Buď sa vzdajú prestávky, alebo pokreslia spolužiakovi tvár. Myslím, že je jasné, ktorú možnosť si vybrali.

Potrestaný za sebaobranu

Zdroj: pexels

Teraz je už omnoho pochopiteľnejšie, prečo je šikanovanie v USA také bežné. 14-ročný študent, De’Angelo Rollins, dostal 3-dňový trest, pretože sa bránil, keď ho udrel chlapec. Škola uviedla, že „iný chlapec ho udrel a on sa bránil.“ Dostal trest v podobe 350 dolárovej pokuty, štvormesačnú skúšobnú doby a 20 hodín verejnoprospešných prác.

Golier hanby

Zdroj: pexels

Učiteľka na Floride prinútila svojich študentov nosiť za trest zvierací golier. Žiaľ, študenti sa začali navzájom fotiť a zverejňovať fotky na sociálnych sieťach. Vtedy sa to dozvedeli rodičia žiakov a učiteľka bol suspendovaná bez nároku na odstupné.

„Terapeutická“ taška

Zdroj: pexels

Terapeutická taška je malá taška, ktorú učiteľ z Kentucky použil ako trest pre autistické deväťročné dieťa. Chcel ho potrestať za nerobenie domácich úloh, a tak napchal dieťa do tašky. Keď ho prišla vyzdvihnúť jeho mama, našla svojho syna, ako sa snaží vymotať z tašky a volá o pomoc. Neskôr učiteľa za takýto neľudský trest vyhodili.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre