Toto sú tie najkrajšie plemená psov na svete – Alebo nie?

21392

Krása je v oku pozorovateľa, alebo aspoň sa to tak hovorí. Existuje nespočetné množstvo rebríčkov tých najkrajších, najmúdrejších či najpopulárnejších psov. Celkové vytváranie niečoho najkrajšieho je častokrát veľmi záludné. Každý má iné štandardy. Preto v tomto článku bude z každého rožku trošku, aby ulahodil čo najväčšiemu množstvu posudzovačov psej krásy.

Zoznam najkrajších psov preto nie je od toho TOP number ONE – ale abecedne.

Afgánsky chrt

Afganský chrt, pôvodne chovaný na účely lovu zrakom, je jedinečné a pútavé plemeno. Pomerne ľahký a elegantný, títo psi majú dlhú, hodvábnu srsť. Ich hlava je pretiahnutá a majú dar vyzerať zároveň vznešene a divoko.

„Afgáncov“ je tiež náročnejšie vychovať ale ak máte radi výzvy bude pre vás tento psík jedinečným a oddaným spoločníkom.

 

Akita-inu

Akita je svalnatý a pôsobivý pes, ktorý sa v priebehu rokov používal na ťažkú prácu, ako je lov diviakov, ako aj na vykonávanie povinností strážneho psa.

Prihoďte však hustú a super nadýchanú srsť a máte jedno z najkrajších plemien psov.

Napriek pracovnému dedičstvu sa v súčasnosti väčšina Akit chová ako domáci miláčikovia. A sem tam niečo z gauča aj postrážia.

 

Aljašský malamut

Ak ste fanúšikom plemien podobných vlkom, aljašský malamut si zamilujete. Sú svalnaté, veľké a zahalené v dlhej a hustej srsti rovnako ako ich bratranci. Malamuti potrebujú dostatok (naozaj dostatok) pohybu resp výdatnej fyzickej aktivity. Tak sa nenechajte obalamutiť len atraktívnym zovnajškom. Zatiaľ čo malamuty sú zlou voľbou pre prvých majiteľov psov, sú skvelými domácimi miláčikmi pre skúsených majiteľov s aktívnym životným štýlom a množstvom času.

Belgický ovčiak

Belgické ovčiaky (áno všetky typy) patria do triedy pracovných psov. Ak ste aktívny a chcete psa, ktorého naučíte všelijaké triky a práce, tak toto je ten pravý pre vás. Každý z nich je svojím spôsobom jedinečný a nájde si miesto v srdciach. Môžete vyberať zo strapatej verzie pouličného borca cez elegantnosť čierneho džentlmena po športovú postavu trénovaného vojaka.

 

Bígel

Toto plemeno si našlo cestu do sŕdc mnohých. Sú živé a prítulné, čo z nich robí zábavných spoločníkov. Bígel, ktorý bol chovaný ako poľovnícky pes, miluje štekanie a vytie a na potlačenie tejto túžby bude potrebovať výcvik.

Bišon

Tieto roztomilé nadýchané psíky vyzerajú ako animované obláčiky a sú ideálne pre obyvateľov bytov alebo kohokoľvek s menej aktívnym životným štýlom. Nepotrebujú veľa miesta a nepotrebujú ani veľa cvičenia.

Pokiaľ ide o osobnosť, tieto psy sú dravé a často sa vyhýbajú cudzím ľuďom. Úzko sa však spájajú s členmi rodiny a sú to lojálne, láskavé psy a tiež neuveriteľne krásne..

 

Borderská kólia

Väčšina týchto psov má strednú až dlhú srsť, ktorá je hodvábne hladká.

Nevyberajte si však border kóliu, ak ste začiatočníkom. Takto energický, pohyblivý a vysoko inteligentný pes nie je vhodný pre úplného amatéra. Za predpokladu, že máte nejaké skúsenosti so psami, začnite s výcvikom včas a pracujte s istotou a dôslednosťou.

 

Boxer

Aj keď títo psíci vedia vyzerať zastrašujúco, ich veselá povaha vás rýchlo vyvedie z miery. Svalnaté a uhladené, sú skvelými strážnymi psami, pretože už len ich vzhľad odstrašuje prípadných zločincov. Avšak pre svoju rodinu by urobili prvé a posledné. Ale nie sú to gaučoví povaľači. Potrebujú pohyb, pohyb a pohyb.

Prečítajte si tiež: Ktoré plemená psov sú vo svete zakázané ?

Dalmatín

Toto je ďalšie starodávne plemeno, ktorého pôvod je škvrnitý. Verí sa, že sú to staroveké vojnové psy. Dalmatínci sú nezávislí a inteligentní. Určite v parku zaujmete nejedno oko. Avšak sem tam pozor na pani v kožuchu s čierno-bielymi vlasmi.

 

Dlhosrstá kólia

Nesmieme vynechať toto vznešené plemeno. Jeho popularita vzrástla po tom čo si ju obľúbila ja kráľovná Viktória. Ich elegantný jemný vzhľad zaujme hneď na prvý pohľad. Zároveň sú to úžasné rodinné psy. A milujú svoju rodinu nadovšetko.

Doberman

Toto slávne psie plemeno je uhladené a lesklé a je veľmi známe po celom svete. Odvážne a lojálne dobermany sú veľmi pôvabné.

Energický a hravý doberman musí byť pravidelne cvičený, aby nebol agresívny a deštruktívny. Toto plemeno je skvelým strážnym psom.

Faraónsky chrt

Faraónsky pes má tendenciu polarizovať názory v oddelení vzhľadu.

Títo nezvyčajní psi sú extrémne drahí a sú veľmi nápadní svojou krátkou srsťou a elegantným vzhľadom.

Pôvodne chovaný na lov veľkej koristi a na beh po boku svojich majiteľov, faraónsky chrt je tiež láskavý k ľuďom.

Mohlo by vás zaujímať: Ktoré plemená psov sú tie najpriateľskejšie?

Lhasa apso

Tieto psy boli pôvodne chované v Tibete a pôsobili ako kláštorné strážne psy.

Tieto chlpaté veľmi, veľmi chlpaté psy majú dlhú a hustú srsť, ktorá je často halabala na tele psa. Môžete ju odkrývať z očí psa aby sa zvýraznili črty hlavy a očí.

Nemecká doga

Nemecká doga je obrovský pes, ktorý je aj napriek svojej rozľahlej veľkosti dosť pekný.

Rovnako ako Akita, aj veľký doga je ťažký slinták. To do určitej miery ohrozuje ich vzhľad a toto je niečo, na čo by ste si mali byť vedomí predtým, ako si jedného z týchto chlpáčov prinesiete domov.

 

Nemecký ovčiak

Psov tohto plemena často uvidíte pracovať, či už v policajnom zbore, hasičskom zbore alebo ako strážne psy.. Nemecké ovčiaky sú energické a milujú čas hry, ale sú tiež pokojné a zdržanlivé. Nemecký ovčiak vie, že všetko má svoj čas a miesto.

 

Pudel

Pudlíci prichádzajú v mnohých variantoch a ich srsť môže byť upravená v mnohých rôznych štýloch. Potrebujú dostatočné množstvo starostlivosti, takže ak hľadáte domáceho maznáčika nenáročného na údržbu, nenoste si pudlíka domov. Pod týmto vtipným vzhľadom sú pudli vysoko inteligentní psi. Sú veľkí milovníci vody, skvelí terapeuti a majú radi aj agility.

 

Samojed

Samojed má bielu našuchorenú srsť, ktorá je hustá, no super jemná. Táto srsť pochádza zo Sibíri a dobre slúži psovi v chladnejších klimatických podmienkach.Táto srsť môže vyzerať skvele, ale týchto psov budete musieť pravidelne upravovať. Toto pracovné plemeno budete musieť cvičiť – často a energicky.

Zlatý retríver

Ich nadýchaná srsť je hodvábna, lesklá a má rôzne zlaté odtiene. Tiež niekedy nájdete krémové varianty tohto plemena. Zlatí retrieveri nie sú len jedným z najkrajších plemien psov, ale majú aj vrece osobnosti a plné lásky. Títo psi sú skvelí rodinní miláčikovia a dobre sa stýkajú s deťmi.

Tip na článok: Psie plemená, ktoré sa považujú za nebezpečné !

Zabudli sme na niektoré plemeno, ktoré vy považujete za to najkrajšie? Podeľte sa v komentároch !

Veronika Lokšová
Volám sa Veronika. Študujem Veterinárnu hygienu a ekológiu v Brne. Zaujímam sa o životné prostredie a udržateľný spôsob života. Medzi moje najobľúbenejšie kratochvíle patrí jazda na koni, venčenie mojej kólie a fotografovanie prírody.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

10 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Alena Kostelanska
18. augusta 2022 6:55

Určite by som tam na popredné miesto dala plemeno Rodezsky ridzbek,za mňa nielen neskutočne krásny pes,ale aj super povaha a vynikajúci spoločník

Natália Janíčková
18. augusta 2022 19:36

A na írskeho a anglického setra ste zabudli? To sú tiež nádherné a elegantné psíky, s vynikajúcou povahou.

Miroslava
19. augusta 2022 5:38

A bernský salašnícky pes je kde?

19. augusta 2022 14:54

Podľa mňa sú krásni aj miesanci

Michaela
19. augusta 2022 16:46

U mňa je to japonský čin

Dagmar
20. augusta 2022 13:07

U mňa vyhráva pekinský palácový psík. Malý zázrak z Číny, milý, inteligentný, osobnosť.

Tibor
22. augusta 2022 13:04

Neviem prečo nie je uvedený waimarský stavač , krásny inteligentný pes

Milada
23. augusta 2022 10:12

Tibetská doga… To je fakt nádhera.

Oľga
23. augusta 2022 14:27

Za mňa írsky sveter ,yorksir teriér,no uznajte nie sú aj tieto plemená krásne,neviem podľa čoho to vyberali

Laura
9. decembra 2022 21:34

Podľa mňa je krásna Maďarská vyžla