Od bláznivých po úžasné: 10 najpodivnejších vecí, ktoré ľudia robia počas leta

582

Zatiaľ čo niektorí prijímajú teplé počasie tradičnými aktivitami, ako sú výlety na pláž a grilovanie, existujú ľudia, ktorí sa počas týchto slnečných mesiacov púšťajú do skutočne zvláštnych a myseľ zarážajúcich dobrodružstiev.

Extrémne opaľovanie

Niektorí ľudia sa opaľujú extrémne a pokrývajú sa neobvyklými materiálmi, ako je majonéza, hlina alebo dokonca čokoláda. Veria, že to má pozitívny vplyv na ich pokožku, hoci vedecké dôkazy sú prinajmenšom pochybné.

brown one-piece
Photo by Apostolos Vamvouras on Unsplash

Súťaž v jedení hmyzu

V niektorých častiach sveta sa konajú bizarné súťaže, v ktorých sa ľudia stretávajú, aby zistili, kto zje najviac hmyzu. Tieto podujatia posúvajú hranice kulinárskej odvahy od vyprážaných cvrčkov až po koktaily z múčnych červov.

brown beetle
Photo by Aigerim Kalysheva on Unsplash

Bahenné festivaly

Na bahenných festivaloch, ktoré sú populárne v krajinách, ako je Južná Kórea, sa stretávajú ľudia, ktorí sa venujú aktivitám, ako sú zápasy v bahne, šmýkanie sa v bahne a dokonca aj maľovanie bahnom. Je to nezvyčajný spôsob, ako si užiť letné dni.

man lying on green grass soaked with mud
Photo by Vidar Nordli-Mathisen on Unsplash

Paradajkové zápasy

Festival La Tomatina, ktorý sa koná v španielskom meste Buñol, je zameraný na hádzanie paradajok po sebe. Do festivalu sa zapája mnoho účastníkov a výsledkom je extravagantná zábava plná paradajok.

red tomatoes on brown wooden table
Photo by engin akyurt on Unsplash

Extrémne príchute zmrzliny

Niektoré zmrzlinárne experimentujú s netradičnými príchuťami, od cesnaku a wasabi až po slaninu a avokádo. Tieto zvláštne výtvory priťahujú odvážlivcov, ktorí hľadajú jedinečnú letnú pochúťku.

four round white and brown ornaments
Photo by Courtney Cook on Unsplash

Podvodné hudobné festivaly

Verte alebo nie, existujú hudobné festivaly, na ktorých publikum počúva hudbu ponorené pod vodou. Účastníci majú na hlavách vodotesné slúchadlá a počúvajú zvuky živých vystúpení, zatiaľ čo plávajú v bazénoch či oceáne.

black violin on underwater digital wallpaper
Photo by Josep Molina Secall on Unsplash

Majstrovstvá sveta v plieskaní brucha

Na niektorých miestach sa konajú reálne súťaže o to, kto vykoná najpôsobivejší brušný flop do bazéna. Porotcovia hodnotia účastníkov podľa takých faktorov, ako je štýl a odvaha.

person jumping to body of water
Photo by Laurie-Anne Robert on Unsplash

Vábenie červov

Súťažiaci dostanú plochu o rozmeroch 3×3 metre a za pomoci rôznych pomôcok (záhradné vidly, drevený kolík, rádio) sa snažia vylákať červy von zo zeme. Súčasný rekord je 567 červov a pravidlá kážu, aby sa pochytané červy vracali naspäť do zeme. Čo sa na prvý pohľad zdá bláznivé, je v skutočnosti pre niektorých profesiou. Živé červy sa totiž bežne predávajú rybárom ako návnada.

black beads on persons hand
Photo by Jonathan Kemper on Unsplash

Pestovanie slnečnice

Niektorí ľudia sa veľmi snažia vypestovať najväčšie slnečnice, aké si len možno predstaviť. Používajú špecializované techniky, obrovské kvetináče a dokonca sa so svojimi rastlinami rozprávajú, aby ich presvedčili, aby dosiahli výšku, ktorá láme rekordy.

closeup photo of sunflower
Photo by Autumn Mott Rodeheaver on Unsplash

Večierky pri splne mesiaca

Párty pri splne sa konajú na tropických plážach a priťahujú ľudí, ktorí tancujú, pijú a zabávajú sa pri svetle splnu. Tieto stretnutia často zahŕňajú extravagantné kostýmy, ohňové šou a množstvo zábavy až do svitania.

silhouette of woman running during golden hour
Photo by Javier Allegue Barros on Unsplash

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre