NASA zverejnila vizualizáciu čiernej diery a je naozaj nádherná!

932

Už je to nejaký ten piatok, čo svetlo sveta uzrela prvá reálna fotografia čiernej diery. Samozrejme ak vás táto fotografia sklamala nie ste jediný, vedci však sľubujú, že s vylepšovaním technológie sa nám naskytnú ešte oveľa krajšie zábery na útroby vesmíru.  Dovtedy si pre nás ale pripravili trochu inú vizualizáciu čiernej diery.

Obrovské čierne diery sa väčšinou nachádzajú v strede galaxií . Výnimkou nie je ani táto čierna diera , ktorá začala len nedávno naozaj silne žiariť v strede našej galaxie. Ako sa tam tieto záhadné telesá dostali zatiaľ nevieme – čo bolo skôr čierna diera alebo galaxia?

Americká NASA sa rozhodla priblížiť ako by to mohlo približne vyzerať v blízkosti čiernej diery . Jeremy Schnittman vytvoril vizualizáciu pomocou špeciálneho programu. Na animácií môžete vidieť ako sa správa svetlo a plyn v blízkosti čiernej diery, smerom do stredu sa jeho rýchlosť zvyšuje na rýchlosť svetla až nakoniec dosiahne „bod z ktorého nie je návratu“ a neunikne z neho ani svetlo. Čierna diera všetko pohltí.

Čierna diera

 

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.