Netradičná zaujímavosť – vedeli ste, že batérie sa môžu aj dobíjať?

5217
shutterstock 2094088513
Zdroj obrázku: I’m Conqueror / Shutterstock.com

Je pravda, že väčšina zaujímavostí, na ktoré si ľudia kliknú, sa často týka cestovania, zdravia či rôznych tipov, ako si uľahčiť život. Poviete si, čo s tým majú spoločné batérie, ktoré sme spomenuli v nadpise. Aj nimi si však predsa môžete uľahčiť život, pretože aj keď to často nevnímame, stále sa s nimi dennodenne stretávame. A potom je tu jedna naozajstná zaujímavosť o batériach, o ktorej by ste mali vedieť, a ktorá by mohla pomôcť nielen vám. Ak ste zvedaví, čítajte ďalej.

Nabíjacie batérie

Poznáme rôzne typy tužkových batérií – sú tu klasické AA, rozmerovo o niečo menšie AAA, alebo napríklad 9V, čiže deväťvoltové nabíjacie batérie. Čo by ste však mali vedieť je, že batérie nemusia byť jednorazové. Je pravda, že niektoré typy vydržia naozaj dlho, no ak sa raz vybijú, nezostáva nič iné, len sa ich zbaviť. Môže to však byť aj inak. Na trhu sú totiž nabíjacie batérie, ktoré môžete neustále dobíjať a nanovo používať. Nielen v tom tkvie ich zaujímavosť.

Lepšie riešenie nielen pre vás

Najmä ak tužkové batérie vo svojom osobnom živote či v podnikaní využívate na pravidelnej báze, bude táto alternatíva zaujímavá aj po ekonomickej stránke. Namiesto dokupovania jednorazových batérií si zabezpečíte nabíjacie, ktoré po dobití stačí len dobiť. Na to je samozrejme potrebná aj nabíjačka na baterky, ktorú si však viete pohodlne zakúpiť ako príslušenstvo. Ako sme už spomenuli, je to lepšie riešenie nielen pre vás. Vďaka dobíjaniu vyprodukujete menšie množstvo odpadu, čím môžete urobiť aj niečo dobré pre životné prostredie a planétu.

Zaujímavosť, ktorá môže pomôcť

Ako teda sami vidíte, aj v takej oblasti ako sú tužkové batérie sa môže nájsť zaujímavosť, ktorá dokonca môže priamo pomôcť v našich osobných či pracovných životoch. Zvlášť ak pravidelne meníte tužkové batérie, zamyslite sa nad tým, či nebude predsa len lepšie vydať sa cestou tých nabíjateľných.

Zdroj obrázku: I’m Conqueror / Shutterstock.com

2 komentáre

  1. Lenze nabijavie tuzkove baterky maju 1.2V, nie 1.5V ako klasicke, co je pre napr. fotoaparaty, malo. Ked poviete A, treba povedat aj B.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.