Netradičné príchute zmrzlín po celom svete. Ktorú z nich by ste ochutnali najskôr?

3239

Kopček sladkej zmrzliny je typickým dezertom hlavne počas teplých letných dní. Čo sa týka príchutí, veľa z nás staví na klasiku v podobe vanilkovej, čokoládovej, citrónovej, či višňovej, ale dobrodružného gurmána veľmi rýchlo omrzia tie isté príchute, akokoľvek lahodné by boli. Našťastie v súčasnosti existuje široká škála príchutí, ktoré môžete vyskúšať.

photo 1563252781 2f76e089e889
Zdroj: unsplash

Bez ohľadu na to, kde vo svete sa nachádzate, určite máte k dispozícii zmrzlináreň, ktorá ponúka niekoľko jedinečných príchutí. Občas sa medzi nimi vyskytnú i naozaj čudné príchute, ktoré budete chcieť ochutnať už len preto, aby ste zistili, ako môže taká príchuť v skutočnosti chutiť.

A tu je zopár z nich

Príchuť hovädzí jazyk, Paradise v Tokiu, Japonsku

the wall street journal 1
Zdroj: thewallstreetjournal

Táto obľúbená zmrzlinová destinácia predáva viac ako 300 príchutí zmrzliny, vrátane tých zaujímavých ako je príchuť kari, bazalka, cesnak a áno, aj hovädzí jazyk.

Gin s tonikom, Vioko v Barcelone, Španielsko

tasty appetizing pure vanilla creamy ice cream with ice cream spoon closeup horizontal with copy space scaled
 Zdroj:

Osviežujúci gin s tonikom a s limetkovým nádychom môže byť presne to, čo potrebujete počas návštevy tohto pobrežného mesta. Vioko premenila jeden z najobľúbenejších nápojov v meste na ešte obľúbenejší dezert  – príchuť zmrzliny.

Foie gras, Philippe Faur v Allans, Francúzsko

eatlovesavor
Zdroj: eatlovesavor

Slávna gurmánska zmrzlináreň Philippe Faur je skvelým miestom na vychutnanie si lahodnej, čerstvo vyrobenej zmrzliny s tradičnými príchuťami ako je čokoláda, karamel a banán. No je to tiež skvelé miesto i pre zaujímavé inovácie príchutí ako je kozí syr, hľuzovka a samozrejme foie gras.

Hnedý chlieb, Murphys Ice Cream v Dingle, Írsko

3a23791f cf81 451c a88d 486de5b614c1
Zdroj: travelandleisure

Hnedý chlieb je pre Írsko typický, ale nemusí to byť prvá vec, na ktorú si spomeniete, keď sa povie dezert. Tento obchod sa však rozhodol vzdať hold svojim írskym koreňom a vyrobiť príchuť karamelizovaného hnedého chleba.

Obchod rád experimentuje s novými chuťami. Podľa internetovej stránky salónu personál dokonca raz zákazníkovi vyrobil príchuť zeleného hrášku a mäty.

Slaná lékorica, Glasshus v Štokholme, Švédsko

2935d8b1 28a8 4b1f b1ea 76417c56a78b
Zdroj: travelandleisure

V obľúbenej zmrzlinárni v Štokholme si môžete zaželať zmrzlinu, ktorá vyzerá, akoby vám do kornútu nabrali drevené uhlie s akousi ozdobou navyše. Čierna pochúťka má silnú príchuť lékorice. Glasshus tiež vyrába veľa lahodných, obľúbených chutí a tiež zopár exkluzívnych príchutí, ako je sorbet alebo šampanské.

Tequila, Las Ventanas al Paraíso v San Jose del Cabo, Mexiko

102a34e1 003f 4672 9116 d2036ed740fb
Zdroj: travelandleisure

Tento obchod so zmrzlinou sa nachádza v rezorte Rosewood a spája tradičnú mexickú tequilu s nie príliš tradičným dezertom. Zmrzliny s príchuťou alkoholu milujú dospelí po celom svete a táto tequilová príchuť nie je iná. Okrem nej sa v obchode vyrába aj zmrzlina s príchuťou červeného vína.

Cukrová vata Pop Rocks, Max a Mina’s Ice Cream vo Flushing, New York

photo 1497034825429 c343d7c6a68f
Zdroj: pexels

Tento jedinečný obchod vyrobil v priebehu rokov stovky príchutí, vrátane niektorých zvláštnych ako je príchuť lokší, pizze, ruže a cukrovej vaty Pop Rocks. Aj keď cukrová vata nie je technicky sama o sebe zvláštnou príchuťou, práve výbušné Pop Rocks sú tou mimoriadnou pochúťkou, o ktorej ste nevedeli, že vášmu dezertu chýba.

Lobster, Ben & Bill’s Chocolate Emporium v ​​Bar Harbor, Maine

Screenshot 20230507 193716 com.instagram.android edit 277102648504068
Zdroj: travelandleisure

Existuje lepšie miesto na hostenie sa dobrým homárom ako v Bar Harbor, Marine?  Tento obľúbený obchod s cukrovinkami je známy svojou čokoládou a tiež zmrzlinou, ktorá zahŕňa ikonickú príchuť homára. Dezert sa vyrába zo zmrzliny s maslovou príchuťou s kúskami homára. Rozhodne to nie je chuť pre každého, no vždy sa nájdu ľudia, ktorí ju prídu aspoň ochutnať.

Kozí syr a repa, Sweet Action Ice Cream v Denveri, Colorado

298f2422 a332 48bd a543 fb4bdeb12c31
Zdroj: travelandleisure

V tejto zmrzlinárni nájdete naozaj širokú škálu príchutí, vrátane bieleho ruského, pandanského kokosu a niekedy aj kozieho syra a repy. Podľa Zagatu inšpirácia pochádzala z obľúbeného obedu spolumajiteľky skladajúceho sa z repy, kozieho syra a špenátu.

Keďže tento obchod vyrába všetky svoje príchute v malých dávkach, ich ponuka sa denne mení a zvyčajne má po ruke i zopár vegánskych a bezmliečnych príchutí, ako sú rôzne sorbety alebo vegánska zmrzlina s mandľovým maslom.

Hruška a modrý syr, Salt & Straw v Portlande, Oregon

max and minas WEIRDICE0619 4493b5459a824a4eadd81efea6c62b64

Salt & Straw , ktorý zostáva verný svojmu portlandskému dedičstvu, je známy vytváraním zaujímavých a experimentálnych chutí. Keďže sa špecializuje na jedinečné kombinácie, v ich ponuke je pomerne veľa príchutí, ktoré sa vám budú zdať prinajmenšom zvláštne.

Niektoré populárne, ale bizarné kombinácie zahŕňajú i hrušku a modrý syr, indické svetlé pivo, olivový olej a syr spolu s korením.

Whisky a sušené slivky, Simmos Ice Creamery v Dunsborough, Austrália

7a502200 a459 405d 8873 39ad5d40fcd8
Zdroj: travelandleisure

Zmrzlina s príchuťou whisky nemusí znieť príliš zvláštne, najmä pre dobrodružných milovníkov zmrzliny, pretože veľa miest už predtým experimentovalo s alkoholickými príchuťami. Ale sušené slivky? Táto zmrzlinová príchuť na báze mascarpone využíva slivky nasiaknuté whisky, ktoré dodávajú pochúťke príjemnú príchuť rumu a hrozienok.

Zdroj

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.