Je pravda, že teplo ničí koronavírus? Myslí si to aj Donald Trump

3013

Počet nakazených aj mŕtvych stúpa. Európa sa stala epicentrom nákazy a celý svet sa domáha odpovede na otázku  “ Čo zaberá na koronavírus?“ . Internetom sa šíria rôzne hoaxy a nepravdy ohľadom „zázračných liekov“, faktom ale je, že nič efektívne zatiaľ neexistuje .

A pomôcť nám nemusí ani teplejšie počasie ako sa mnohí nazdávajú. Medzi optimistami je napríklad aj americký prezident Donald Trump, ktorý povedal, že “ teplo v podstate ničí takéto vírusy“.  Môže sa ale mýliť.

Koronavírus

Zaberá teplo na koronavírus?

Celý predpoklad  pochádza v podstate z jednej myšlienky a tou je prirovnávanie koronavírusu k chrípke. Aj keď má viacero spoločných symptómov a šíri sa podobne ako chrípka, sami sme sa mohli presvedčiť, že koronavírus nie je chrípka.   Pre chrípku platí, že s príchodom jarného a teplého počasia sa vírus nevie tak dobre prispôsobiť zmene klímy a tiež s procesmi nášho imunitného systému, ktoré nastávajú v našom organizme pri zmene ročného obdobia.

Tomu, že COVID-19 sa nespráva ako bežná chrípka môžu naznačovať aj prípady zo Singapuru , Austrálie alebo dokonca Brazílie, ktoré sa nachádzajú v strede letnej sezóny.

virus fotografia

Nádej umiera posledná

Aj keď sa COVID-19 šíri aj v oblastiach v teplejšom podnebí stále je nedostatok dát na to, aby vedeli odborníci vyvodiť akékoľvek závery.  Mnoho vedcov a lekárov verí, že s príchodom leta sa nákaza začne šíriť pomalšie. Nie je však vylúčene, že ak by aj k spomaleniu šíreniu nákazy skrz počasie došlo, že nepríde, podobne ako chrípka, v druhej vlne s príchodom jesene.  V každom prípade je zrejme, že hráme o čas a každé spomalenie šírenia vírusu hrá v náš prospech kým nevynájdeme vakcínu proti COVID-19.

Dobré správy na obzore

V pôvodnom epicentre nákazy Číne a rovnako aj v Kórei sa počet prípadov stabilizuje a to len vďaka nevyhnutným obmedzeniam či už cestovania alebo pohybu ako takého. Je potrebné aby sa rovnako zodpovedne správal aj zvyšok sveta a nespoliehal sa na to, že nás „vykúpi“ teplejšia počasie.

 

zdroje: cnnprospect

Foto: Pixabay

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.