Zabudnite na Twitter či Facebook, toto je nový hráč vo svete sociálnych sietí

291

Spoločnosť Meta uviedla na trh novú sociálnu sieť s názvom Threads. Je to nová aplikácia, ktorá je navrhnutá tak, aby bola jednoduchá a intuitívna na použitie, a ponúka množstvo funkcií, ktoré sú určené na zlepšenie súkromia a bezpečnosti používateľov. Threads je stále vo fáze beta testovania, ale Meta dúfa, že sa stane populárnou sociálnou sieťou a môže predstavovať novú hrozbu pre tradičné sociálne siete, ako je Twitter.

a person holding up a cell phone in front of a sign
Foto od Julio Lopez na Unsplash

Ako funguje Threads?

Threads je veľmi jednoduchá aplikácia na použitie. Po nainštalovaní a otvorení aplikácie sa budete musieť prihlásiť do svojho účtu Instagram. Potom budete môcť začať vytvárať nové verejné konverzácie, posielať obrázky a videá a zdieľať svoje príspevky do príbehu na Instagrame.

Threads má rovnaké rozhranie ako Instagram, takže používatelia môžu svoje príspevky zdieľať aj tam. Aplikácia však ponúka aj množstvo funkcií, ktoré sú v nej dostupné, ako napríklad možnosť posielať obrázky a videá, ale hlavne zdieľať textové príspevky, rovnako ako na Twitteri. To čo dosiahla Meta na Instagrame s obrázkami a fotkami chce preniesť aj na Threads v podobe textu.

a person holding a cell phone with a message on it
Foto od Azamat E na Unsplash

Aké sú výhody používania Threads?

Threads má množstvo výhod oproti tradičným sociálnym sieťam. Aplikácia je navrhnutá tak, aby bola jednoduchá a intuitívna na použitie, a ponúka množstvo funkcií, ktoré sú určené na zlepšenie súkromia a bezpečnosti používateľov.

Tu sú niektoré z výhod používania Threads:

  • ponúka napísať až 500 znakov oproti Twitteru, ktorý dáva len 280 znakov.
  • možnosť nahrať viac obrázkov a videí naraz, Twitter umožňuje nahrať 4 príspevky Threads až 10
  • je integrovaná s Instagramom, takže môžete svoje príspevky zdieľať aj na Instagrame
two iphones sitting next to each other on a table
Foto od Julio Lopez na Unsplash

Threads má potenciál konkurovať tým najväčším sociálnym sieťam. Oficiálne zatiaľ nie je dostupná na Slovensku cez obchod play, alebo app store. Napriek tomu je jednoduchá, intuitívna a ponúka množstvo funkcií, ktoré sú určené na lepší zážitok pre používateľov. Už len počkať kedy ju spoločnosť Meta sprístupní aj u nás.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre