5 zaujímavostí o tetovaní, ktoré vie len málokto

2476

Veľa ľudí si v tejto modernej dobe necháva zdobiť telo tetovaním. Napriek tomu sú veci, ktoré ste o tetovaní možno ani len netušili. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme na 5 faktov o tomto umení, ktoré vás pravdepodobne prekvapia.

Tetovací strojček vám kožu prepichne 50 až 3000-krát za minútu

Tetovanie je umenie, ktoré prechádza kožou. Ako to však tetovač robí? Táto fascinujúca technika využíva tetovací strojček, ktorý rýchlo a presne prepichuje pokožku ihlou. Možno vás prekvapí, že tento strojček dokáže urobiť 50 až 3000 prepichnutí za minútu, čo závisí od štýlu tetovania, veľkosti ihly a iných faktorov.

grayscale photo of man doing tattoo
Photo by Kristian Angelo on Unsplash

Na miešanie tetovacej farby v určitých kultúrach sa občas používal moč

História tetovania siaha až do hlbokých vekov minulých. Vo väčšine prípadov sa na výrobu tetovacej farby používajú pigmenty, no nie vždy to tak bolo. V niektorých kultúrach sa kedysi miešala farba s využitím rôznych prírodných zložiek, vrátane moču. Tieto kultúry verili, že moč má antiseptické účinky a preto ho miešali s tetovacími farbami.

Tatuagem ipo color picker tattoo“ by micaeltattoo is licensed under CC BY 2.0

Lucky Diamond Rich má potetované 100% kože na svojom tele

Ak sa niekedy stretli s osobou, ktorej je telo úplne pokryté tetovaniami, určite to bolo pôsobivé. Ale Lucky Diamond Rich, novozélandsko – britský umelec, ide ešte o krok ďalej. Tento muž má neuveriteľných 100% svojej pokožky potetovaných! Jeho úroveň oddanosti tetovaniam je absolútne ohromujúca a vyvoláva obdiv u mnohých.

Singapore – Lucky Diamond Rich“ by TOONMAN_blchin is licensed under CC BY 2.0

Whang-Od je najstaršia taterka

Tetovanie je umením, ktoré sa rozšírilo do rôznych kultúr po celom svete. Jednou z najvýznamnejších a najstarších tateriek je Whang-Od, filipínska umelkyňa, ktorá má v súčasnosti úctyhodných 106 rokov. Whang-Od je známa svojimi tradičnými tatuovaniami rukou, pričom tieto zručnosti sa v jej rodine prenášajú z generácie na generáciu.

Whang Od, Last Mambabatok (Tattoo Artist) of the Kalinga People“ by onanie is licensed under CC BY-NC 2.0

Najstarší objavený dôkaz o tetovaní

Existuje mnoho zaujímavých nálezov, ktoré svedčia o dávnych praktikách tetovania. Jedným z najstarších objavených dôkazov je tetovanie na tele muža menom Ötzi, ktorého pozostatky boli objavené v Alpách. Tento praveký muž žil približne v roku 3250 pred Kristom a na jeho koži boli objavené značky, ktoré boli vytetované pomocou uhlíkového atramentu.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre