Okrem toho, že sú čmeliaky nevyhnutné pre náš život, sú tiež veľmi krásne

1106

Čmeliaky sú veľmi vzácne zvieratá a rovnako ako včely, aj oni sa živia nektárom. Tieto zvieratká sú také maličké a pritom také potrebné pre náš život. Čmeliak má veľký význam pre ľudí aj rastlinstvo a patrí medzi dôležitých opeľovačov. Je čoraz viac využívaný pre opeľovanie poľnohospodárskych plodín, pretože vzhľadom na jeho bohaté ochlpenie, množstvo peľu a svojim intenzívnejším bzučaním počas preberania kalichov kvetov, dokáže kvalitnejšie opeliť. A pri prezeraní nasledujúcich roztomilých fotografií si uvedomíte, že majú jedne z najroztomilejších zadkov vo zvieracej ríši. Aj keď ich mnohí radi nemajú a boja sa bodnutia, rozhodne nepopriete, že sú rovnako krásne ako aj potrebné pre každého z nás.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre