Osud matky, ktorá pre svojich 800 tetovaní čelí obrovskej diskriminácii

1077

Tetovanie bolo vždy predmetov vyhrotených rozhovorov a sporov, a to predovšetkým medzi generáciami. Postupom času sa však ľudia stávajú rôznym formám umeniu čoraz otvorenejšími. Melissa Sloan je žena, ktorá však zažila presný opak. Ľudia ju nevedia prijať a raz si ju dokonca pomýlili s bankovým lupičom. Pozrite sa, ako sa táto statočná mamička vyrovnáva so stereotypmi a postojom spoločnosti.

 

46-ročná Melissa, ktorá pochádza z Walesu, pracovala ako upratovačka záchodov. Dnes si však nevie nájsť ani len podobnú prácu, pretože sa ľudia nedokážu preniesť cez jej tetovania, ktoré jej pokrývajú telo aj hlavu.

Nerozumie tomu, prečo sa ľudia vôbec zaoberajú jej tetovaniami. Údajne jej ostatní hovoria, že určite v živote nepracovala, no opak je pravdou. Uviedla, že keby jej niekto zajtra ponúkol zamestnanie, ponuku by bez váhania prijala.

 

Melissa podľahla čaru tetovaní, keď mala 20 rokov, a rýchlo sa stali jej veľkou vášňou, priam posadnutosťou. Zvláštnu slabosť má pre tetovanie tváre, kde jej nezostal ani kúsok holej kože. Svoje staré tetovania si trikrát prekryla novými a teraz má na tvári viacvrstvovú koláž.

 

Napriek problémom s hľadaním tváre si každý týždeň nechá urobiť minimálne tri nové tetovania. Sama uviedla, že ak sa dožije veku 70 rokov, bude v tom pokračovať. Dodala, že sa nechá potetovať do takej miery, až bude celá modrá, presne ako jej tvár. Na záver vtipne podotkla, že práve vďaka modrej tvári vyzerá ako Šmolinka.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.