Pár kilometrov od našich hraníc – v Poľsku, majú obrovský snehový labyrint, ktorý jednoducho musíš navštíviť

1135

Tento labyrint bol prvýkrát postavený v roku 2016 iba 25 km od slovenských hraníc. U našich severných susedoch, v Poľsku – Zakopané, konkrétne areál Zimowego Park Rozrywki sa nachádza doteraz najväčší snehový labyrint na svete. Ešte nie je celkom dostavaný, no už teraz je jeho plocha 2500 m². Výška jeho stien dosahuje až dva metre. Na jeho tvorbu bolo využitých až 6 tisíc m² snehu a tri milióny litrov vody.

zdroj youtube

Ak si myslíte, že ide len o nejakú obyčajnú atrakciu, tak sa mýlite. V tomto labyrinte môžete stráviť aj niekoľko hodín hľadaním cesty von. Musíte využiť svoj rozum, potrápi to aj vaše fyzické zdatnosti a orientáciu. Jeho chodby a tuneli tvoria spolu viac ako jeden kilometer. Ak chcete ísť na zaujímavý výlet a zažiť zábavu s celou rodinou, toto miesto je na to ako stvorené. Niektorým trvá hľadanie cesty von 20 minút, iní tam strávia aj viac ako 2,5 hodiny.

Minulý rok túto atrakciu navštívilo až 100 000 ľudí. Poliaci sa vtedy pokúšali aj o zapísanie tohto skvostu do Guinessovej knihy rekordov.

Okrem labyrintu sa v tomto areáli nachádzajú aj iné atrakcie. Vychutnať si tiež môžete ľadový zámok a neďalekú zoo, ktorú majú pod palcom Slováci. Vstupné je celkom prijateľné, keďže detský lístok stojí okolo 2€ a dospelácky okolo 3€.

 

zdroj youtube

Ak vás článok nepresvedčil o návšteve, rozhodne si pozrite toto video:

Zdroj: tvnoviny.sk, cestujsi

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre