Láska nepozná hranice, ale zákon áno: pár netradičných manželských zákonov, ktoré by vás mohli prekvapiť

695

Manželstvo je posvätný zväzok dvoch osôb, ktorý sa často oslavuje a ctí. Hoci sa manželské zákony v jednotlivých krajinách líšia, existujú niektoré nezvyčajné a menej známe predpisy, ktoré môžu páry zaskočiť. V tomto článku sa ponoríme do sféry existujúcich zvláštnych manželských zákonov a osvetlíme neočakávané obmedzenia, ktoré môžu páry nevedomky porušovať. Od kurióznych zákazov až po mätúce požiadavky, poďme preskúmať tieto zvláštne manželské zákony, ktoré vás môžu zaskočiť.

Francúzsko povoľuje posmrtné manželstvo, ale je to zložité

Francúzsky zákon prijatý počas prvej svetovej vojny umožňuje ženám uzavrieť manželstvo s mužmi, ktorí sú mŕtvi – pravdepodobne preto, aby snúbenci a snúbenice mohli získať posmrtné dávky. Zákon bol objasnený v roku 1950 po tom, ako sa istá žena chcela vydať za muža, ktorý zahynul pri pretrhnutí priehrady. Nové pravidlá posmrtný sobáš výrazne sťažili. V skutočnosti sa to nedá urobiť bez výslovného povolenia prezidenta Francúzska. Musíte tiež predložiť dôkaz, že zosnulý mal v úmysle vziať si vás pred svojou smrťou.

Muži na Cape Cod musia zabíjať vtáky, aby sa mohli zosobášiť

V roku 1771 v malom mestečku Truro na Cape Cod bol zrejme problém s vtákmi, ktoré požierali úrodu. Preto mesto odhlasovalo, že „každý slobodný muž v mestečku musí zabiť šesť drozdov alebo tri vrany a nesmie sa oženiť, kým nesplní túto požiadavku“.

Svadby pod holým nebom nie sú v Anglicku legálne

Kvôli zákonom, ktoré vyžadujú uzatváranie manželstiev, sa svadby musia konať v „pevnej stavbe“ so strechou – napríklad v kostole alebo dome. To znamená, že žiadne svadby pod holým nebom alebo v záhrade. Existujú výnimky pre iné náboženské skupiny ako anglikánska cirkev a navrhujú sa zákony, ktoré by tento zákaz úplne zrušili.

Wichita je rajom pre svokry

V meste Wichita v štáte Kalifornia platí zákon, podľa ktorého je povinné byť milý na svoju svokru. Ak sa k nim správate zle, môže to byť dôvodom na rozvod.

Zákaz verejného bozkávania v nedeľu v Hartforde

V súlade s mnohými národnými zákonmi týkajúcimi sa alkoholu zakazuje mesto Hartford verejné prejavy náklonnosti v nedeľu.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.