Matka príroda nás neprestáva prekvapovať. Fotograf Joshua Nowicki zachytil zaujímavé pieskové útvary

452

Príroda nás svojimi nádhernými výtvormi neprestáva prekvapovať. Hoci sú mnohé z nich len dočasné, fotografovi Joshuovi Nowickemu sa ich takto podarilo zachytiť.

Tieto fascinujúce pieskové štruktúry vznikli veternou eróziou pozdĺž brehov jazera Michigan, ktoré je jeho obľúbeným objektom na fotografovanie. Joshua sa vyjadril, že aj pred pár rokmi sa mu podarilo objaviť a odfotiť podobné útvary, avšak tieto boli obzvlášť výnimočné. Podarilo sa mu totiž nafotiť doposiaľ najvyššie pieskové štruktúry. Niektoré z nich dosahovali 38 centimetrov.

Fotograf prezradil, že tieto útvary nevydržia veľmi dlho, zvyčajne len pár dní. Potom ich vietor úplne nahlodá alebo zrazí, a ak teplota vystúpi nad bod mrazu, rozpadnú sa. Jushua uviedol, že na vznik týchto útvarov sú potrebné mínusové teploty, mokrý piesok a silný vietor.

Niet pochýb o tom, že Joshua Nowicki je talentovaným fotografom. Dokazujú to aj mnohé ďalšie fotografie, ktoré nájdete v jeho galérii. Joshua sa vyžíva okrem iného aj vo fotení burácajúcich vĺn, búrok a zasnežených krajín.

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre