Po promóciách si uctila svojich rodičov na poli, kde tvrdo pracovali

263

Takmer každý rodič tvrdo pracuje na tom, aby svojmu dieťaťu vytvoril čo najlepšie podmienky pre budúcnosť. Často toho veľa obetuje, len aby sa jeho dieťa malo dobre. Taký je aj príbeh mexických prisťahovalcov, ktorých tvrdá práca nielenže umožnila dcére vyštudovať, ale jej aj položila základy spravodlivého myslenia.

78ebb357429966fe81cbef942d.jpg
Zdroj: branden.shoots/Instagram, guerita_mexicana/Instagram

Rodičia Jennifer sa presťahovali do Mexika a nikdy nemali možnosť študovať na univerzite. Vždy však chceli, aby ich dcéra tú možnosť mala a aby si ju vážila. Aj preto dnes Jennifer spomína, ako od nej rodičia chceli, aby si vyskúšala prácu migrujúcej roľníčky. Len tak podľa nich dokázala skutočne pochopiť, prečo je vysokoškolské vzdelanie také dôležité.

4483385c35bda8a8dd9c0d4dbf.jpg
Zdroj: branden.shoots/Instagram, guerita_mexicana/Instagram

Každý deň po škole preto utekala na pole a pomáhala rodičom. Pracovali do neskorej noci a na spánok mali len zopár hodín. Jennifer tak získala silný rešpekt voči manuálne pracujúcim ľuďom. Niektorí poľnohospodári obetujú svoje zdravie za niečo také „obyčajné“ ako zelenina a ovocie. Znášajú bolesti chrbta a učia sa žiť s hmyzom, ktorý okolo nich lezie. Ľudia toto všetko však zvyknú prehliadať a neuvedomujú si, čo všetko sa za tými potravinami v obchodoch skrýva.

Keďže si rodičia Jennifer nemohli dovoliť zaplatiť internát, mala neľahké podmienky. Musela študovať, mať dve zamestnania, zdĺhavo dochádzať a pracovať na poli s rodičmi. Prezradila, že boli chvíle, keď to chcela vzdať. Práve rodičia ju však motivovali a podporovali, aby pokračovala.

dc0b4e583ba468913db9f92e00.jpg
Zdroj: branden.shoots/Instagram, guerita_mexicana/Instagram
41b5d9568b989f0356adb2fed9.jpg
Zdroj: branden.shoots/Instagram, guerita_mexicana/Instagram

Preto sa po ukončení univerzity rozhodla spraviť špeciálne fotenie. Bol to jej spôsob, ako si uctiť svojich rodičov. Ich obeta totiž vydláždila jej cestu k úspechu. Tieto fotografie sú dôkazom, že ako Jennifer a jej rodina, aj my ostatní dokážeme zvládnuť akúkoľvek výzvu!

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.