Žena podala sťažnosť, pretože ju nechceli pustiť do lietadla, kým si neprekryje hruď

632

Lisa Archbold je podnikateľka a DJ-ka a nedávno sa chystala letieť zo Salt Lake City do San Francisca. Došlo však k nečakanému zvratu, ktorý ju doslova urazil. Zamestnanci letiska ju totiž vyzvali, aby si prekryla hrudník, inak ju nepustia do lietadla.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DJette Kiwii (@djette_kiwi)

Lisa sa v januári zúčastnila filmového festivalu Sundance, odkiaľ sa 22. januára vracala naspäť do San Francisca. Pri nástupe na palubu si ju jeden zo zamestnancov zobral nabok, aby mali súkromie. Cestujúca mala pohodlné oblečenie, biele tričko a nohavice, no bez podprsenky.

Člen posádky trval na tom, že Lisa môže nastúpiť len v prípade, že si oblečie bundu. Tú si však pre teplé počasie pred odletom vyzliekla. Celý let mal trvať len hodinu a pol, preto celkom nerozumela jeho požiadavke. Vzniknutú situáciu vníma nielen nelogicky, ale aj ako poníženie.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DJette Kiwii (@djette_kiwi)

Zamestnanec jej dal dlhú prednášku, po čom Lisa ustúpila, obliekla si bundu a nastúpila do lietadla. Po prílete však vyhľadala hlavnú letušku a sťažovala sa na diskrimináciu a zlé zaobchádzanie. Tá jej však odpovedala, že podľa pravidiel spoločnosti Delta Airlines sa ženy musia zahaľovať. Preto Lisa neváhala a podala spoločnosti sťažnosť.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DJette Kiwii (@djette_kiwi)

Odpoveď zatiaľ nedostala, no internet svoje názory vyjadril. Niektorí jednotlivci podporujú rozhodnutie leteckej spoločnosti a považujú Lisino oblečenie za nevhodná. Druhá skupina, naopak, prízvukuje, že nenosenie podprsenky by nemalo byť nezákonné a brániť tak ľuďom využívať svoje práva. Čo si o celej situácii myslíte vy?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre