Vojna prebúdza v človeku to najhoršie! Tu sú príbehy ľudí, ktorí sa pomstili za smrť blízkych.

16470

Vojna spôsobuje veľa bolesti, trápenia a smútku. Je plná smrti a prebúdza v ľuďoch len to najhoršie. Napokon, akoby ste sa zachovali vy, keby vám niekto pred očami zabil celú vašu rodinu alebo mučil vás samých. Vtedy ide iba o jedno – prežiť a pomstiť sa. Pomsta môže byť dobrým sluhom, ale rozhodne je zlým pánom. 

Chcete vedieť, aké boli najhoršie činy vykonané ľuďom a aké hrôzostrašné následky v podobe pomsty priniesli? 

Eliahu Itzkovitz vystopoval nacistu, ktorý zabil jeho rodinu

Zdroj: wikimedia common

Eliahu Itzkovitz sa narodil v Rumunsku. Keď vypukla druhá svetová vojna, nacisti zatkli jeho aj s rodinou pre ich židovský pôvod. Odviezli ich do koncentračného tábora, kde jeho rodičov spolu s tromi bratmi zabil dozorca menom Stanescu. Eliahu bol jediný, ktorý prežil. Prežil hrôzy koncentračného tábora a v roku 1944 bol oslobodený ruskou armádou. Presťahoval sa do Izraela a stal sa výsadkárom. 

Na muža, ktorý mu vyvraždil rodinu nezabudol. Keď sa neskôr dopočul, že Stanesca vstúpil do francúzskej cudzineckej légie a slúži vo Vietname,  neváhal – tiež vstúpil do tejto légie, zariadil si prestup k Stanescovmu oddielu a potom čakal. Počas napätej chvíle, keď boli pod paľbou, sa Eliahu obrátil na Stanesca. „Som jeden zo Židov z Kišiňova,“ vyhlásil predtým, ako ho zabil.

Po tomto skutku sa vrátil do Izraela a udal sa. Vzhľadom na okolnosti mu ale nevymerali vysoký trest. Bol odsúdený na jeden rok väzenia. 

Keď nacisti zabili jej manžela, Mariya Oktyabrskaya sa rozhodla veľkolepo pomstiť 

a group of men sitting on top of a tank
Autor tejto fotografie je Anna Ogiienko

Mariya Oktyabrskaya zažila brutalitu vojny na vlastnej koži, keď nacisti zabili jej manžela. V reakcii na to predala celý svoj majetok (vo výške 50 tisíc rubľov) a kúpila tank T-34. Následne požiadala Sovietov, aby u nich mohla získať výcvik a preukaz ako povolenie na vedenie tanku. Vďaka tomu sa dostala na front a bojovala vo viacerých bitkách, kde zabila veľa nacistov – to mala byť jej pomsta a pocit zadosťučinenia. 

Bohužiaľ, pri oprave tanku pod silnou paľbou bola zasiahnutá črepinami. Upadla do kómy a o dva mesiace neskôr, 15. marca 1944, zomrela. 

Pierre Picaud bol falošne obvinený zo špionáže, strávil 10 rokov plánovaním svojej pomsty

Zdroj: ranker.com

Pierre Picaud bol počas napoleonských vojen obvinený zo zrady. Samozrejme, išlo o klamstvo z úst jeho nepriateľov, ktorí mu chceli ukradnúť snúbenicu. Obvinenie zo zrady bolo v tom čase nesmierne vážne, takže ho čakalo väzenie. 

Keď ho pustili, pokračoval vo svojom živote. O niekoľko rokov neskôr spoznal bohatého muža, ktorý mu po smrti zanechal svoj nemalý majetok. Tieto financie Pierre použil na vystopovanie mužov, ktorí ho v minulosti dostali do väzenia. Po tom čo nachystal pascu na svojho priateľa a získal potrebné mená, vlastných zradcov našiel a popravil ich. 

Príbeh údajne inšpiroval Alexandra Dumasa k napísaniu knihy Gróf Monte Cristo. 

Alec Turner otrok, ktorý utiekol, no vrátil sa, aby sa pomstil dozorcovi

Zdroj: flickr

Počas občianskej vojny Turner utiekol z Gouldinovej plantáže vo Virgínii. V tom čase bol ešte len tínedžerom. Dostal sa do bezpečia, no v mysli mal neustále pomstu dozorcovi, ktorý zneužíval zotročených ľudí. Vytvoril teda skupinu ľudí, ktorí boli ochotní ísť sa pomstiť spolu s ním. Dozorcu pripravili o život a ostatných otrokov oslobodili. 

Svätá Oľga sa za smrť svojho manžela pomstila veľmi brutálnym spôsobom

Zdroj: wikimedia common

V roku 945 zabil konkurenčný kmeň Kyjevského princa. Jeho vdova Oľga prisahala, že sa pomstí. Stala sa kyjevskou regentkou a s novonadobudnutými právomocami vinníkov vypátrala a rozhodla sa ich “potrápiť” nezvyčajným spôsobom. 

Keď prišli do Kyjeva, aby ju požiadali o ruku, povedala im, aby si obliekli svoje najlepšie šaty a prišli na loď. Keď tak urobili, nechala ich aj s loďou potopiť. Keď prišli ďalší poslovia, nechala ich spáliť. Ďalších návštevníkov pozvala na hostinu, kde ich opila vínom a podrezala im hrdá.  

Následne Oľga zhromaždila vojsko a ľudí z kmeňa, ktorý zabil jej manžela uväznila v malom meste. Potom však zostali šokovaní, keď im navrhla prímerie. Ako gesto dobrej vôle požiadala, aby z každého domu v meste vypustili vrabca a holubicu. Krátko na to, ale niektorých “zodpovedných” za smrť manžela dala popraviť, iných predala do otroctva a ďalší sa jej postarali o prestavbu mesta. 

Nakoniec Olga obrátila Kyjev na pravoslávne kresťanstvo a stala sa svätou. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre