Staré vyhodené pneumatiky zbiera z ulíc a mení ich na pohodlné útočisko pre psy i mačky

1235

Amarildo Silva z Brazílie je mladý muž, ktorý aktívne pomáha zvieratám a spája príjemné s užitočným. Tejto svojej záľube sa venuje jeden a pol roka a s robením pohodlia pre domácich miláčikov nemieni prestať. Mení totiž staré pneumatiky na pohodlné zdobené postele pre psíkov i mačky.

Všetko sa to začalo pred dvoma rokmi, keď Amarildo hľadal spôsob, ako naložiť s odpadom, ktorý ľudia hromadia v uliciach. Vždy rád robil s materiálmi, ktoré už boli nepoužiteľné alebo určené na likvidáciu. Tento mladý muž si uvedomil, že staré pneumatiky častokrát používajú túlavé psy ako svoje útočisko. Preto prišiel s nápadom, že takýmto spôsobom bude pomáhať s pohodlím ďalším zvieratám a navodí tak pocit domova. Zároveň znižuje odpad v uliciach a pomáha veľmi dobrej veci.

1 6
Foto od boredpanda
2 5
Foto od boredpanda
3 6
Foto od boredpanda
4 6
Foto od boredpanda

Pohodlnú posteľ pre psa alebo mačku viete vyrobiť aj z:

  • Kartónové škatule: Veľké kartónové škatule sú ideálne pre mačky, ktoré majú radi úkryty. Vložte dovnútra mäkkú deku alebo vankúš pre väčšie pohodlie.
  • Staré kufríky alebo kufre: Môžete ich upravit tak, aby poskytovali útulné a štýlové lôžka pre vaše zvieratá. Vyberte výplň a pridajte mäkký vankúš alebo deku.
  • Zostatky dreva: Vytvorte jednoduchú drevenú konštrukciu alebo zrecyklujte starý nábytok, ako sú stoličky alebo stolíky, a prispôsobte ich na lôžko pre vaše zvieratá
5 5
Foto od boredpanda
6 4
Foto od boredpanda
7 3
Foto od boredpanda
8 3
Foto od boredpanda
9 3
Foto od boredpanda

Zopár nápadov ako použiť staré pneumatiky:

Použité pneumatiky je možné recyklovať a z nich vyrobiť množstvo užitočných vecí pre domácnosť.

  • Záhradný nábytok: Vyrobiť z pneumatík záhradné kreslá, stoly alebo hojdačky. Pneumatiky je možné nastriekať rôznymi farbami a prispôsobiť tak dizajnu záhrady.
  • Hracie plochy pre deti: Pneumatiky je možné zmeniť na detské ihriská, ako sú hojdačky, šmyklavky alebo lezecké plochy.
  • Záhradné dekorácie: Pneumatiky môžu slúžiť ako záhradné kvetináče alebo bylinkové záhony. Môžete ich tiež použiť na označenie ciest alebo chodníkov.
  • Ohrady pre zvieratá: Pneumatiky môžu byť použité na stavbu ohrád pre zvieratá, ako sú kone, ovce, kozy alebo sliepky.
10 4
Foto od boredpanda
11 4
Foto od boredpanda

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.