Prevratná operácia zmenila životy zrastených dvojčiat: Príbeh Sruti a Aradhany po náročnom zákroku

160

Zrastené dvojčatá Sruti a Aradhana si prešli skutočne náročnou cestou. Prevratná operácia ich však napokon oddelila a celkom im tak zmenila životy. Ako vyzerá ich život po 12-hodinovom náročnom zákroku?

person holding babys feet
Autor tejto fotografie je Nathan Dumlao
doctor wearing Green Bay Packers hat
Autor tejto fotografie je JC Gellidon

Dievčatá sa narodili so zrastenými pečeňami a srdcami. Keďže ide o jedinečný a finančne nákladný stav, rodičia ich po narodení opustili v jednej z indických nemocníc. Ujal sa ich manželský pár Hariram a Maya Yadavovci, ktorí v tom čase už mali šesťročného syna. Hariram, tamojší farmár, však rovnako ako biologickí rodičia dievčat zápasil s nepriaznivou finančnou situáciou. S dvoma akrami pôdy sa tak ocitol v nezávideniahodnej situácii, čím však zmenil život dvom bytostiam.

Tento dojímavý príbeh zasiahol aj verejnosť, vďaka čomu sa rodine Yadavovcov podarilo vyzbierať dostatok peňažných prostriedkov na chirurgický zákrok. Neprispeli však len obyvatelia, ale aj štát Madhjapradéš.

person walking on hallway in blue scrub suit near incubator
Autor tejto fotografie je Hush Naidoo Jade Photography

Operáciu dvojčiat mal na starosti tím 23 lekárov a 11 sestier z Indie a Austrálie. Trvala celých 12 hodín, pričom začala o deviatej ráno. Tímu odborníkov sa po rizikovej operácii podarilo oddeliť orgány a hrudníky dievčat. Ako prvé oddelili srdcia, za ktorými nasledovali pečene.

Riaditeľ nemocnice sa o zákroku vyjadril ako o dobre zvládnutej a úspešnej operácii, pričom zdôraznil, že je odrazom skúseností a odhodlania lekárskeho tímu. Dva týždne po operácii však obleteli svet smutné správy – Aradhana dostala v dôsledku operácie infarkt a zomrela.

Napriek nie príliš šťastnému koncu ide nepochybne o úžasný zákrok. Cesta dvojčiat je nielen triumf vedy a dôkaz odolnosti ľudského ducha, ale aj svedectvom o sile lásky a nádeje. Nech už sa človek nachádza v akokoľvek náročnej situácii, najdôležitejšie je nevzdať sa a obklopiť sa ľuďmi, ktorým na vás záleží. Len tak totiž dokážeme prečkať ťažké chvíle.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.