Mimoriadne inšpiratívny príbeh matky, ktorá zvíťazila v súťaži „Najškaredšia žena“

10588

Mary Ann Bevan je žena, ktorá musela čeliť spoločenskému odsúdeniu a jeho tvrdým následkom. Len aby zabezpečila svoje štyri deti, musela priniesla nepredstaviteľnú obetu. Jej príbeh je silným svedectvom o materinskej láske a odhodlaniu urobiť pre svoje deti naozaj čokoľvek. V tomto článku sa dozviete, čoho je schopná nezištná láska k svojim deťom a akú stopu dokáže zanechať v histórii.

acfbe458c88b0bed133660dafc.jpg
Zdroj: Brightside

Mary Ann sa narodila v roku 1974. Ona a jej sedem súrodencov prežili detstvo vo východnom Londýne. Neskôr získala lekárske vzdelanie a pracovala ako zdravotná sestra. Nakoniec sa jej podarilo nájsť lásku a s Thomasom Bevanom spolu prežili krásne roky.

Po svadbe si však Mary Ann na sebe začala všímať nezvyčajné zmeny. Abnormálne sa jej začalo zväčšovať telo, deformovala sa jej tvár a nastúpili časté migrény. Tieto príznaky poukazovali na akromegáliu – stav spôsobený nadbytkom rastového hormónu. V tom čase však boli poznatky o tejto poruche veľmi slabé.

Počas nasledujúcich piatich rokov sa jej fyzický vzhľad zmenil na nepoznanie. Napriek všetkému však manžel zostal po jej boku a trpezlivo ju podporoval. Keď však v roku 1914 nečakane dostal mŕtvicu, zostala na starostlivosť o deti sama.

S postupujúcou chorobou čelila ďalším problémom. Po čase sa jej totiž zhoršil zrak a prišla o prácu. Jej vzhľad jej mimoriadne komplikoval nájsť si nové zamestnanie, čo bolo dôvodom, prečo sa ocitla vo finančných problémoch. Aj preto sa rozhodla zúčastniť súťaže o najškaredšiu ženu. Videla v tom totiž príležitosť získať finančné prostriedky. Prekonala ďalších 250 súťažiacich a získala titul aj finančnú odmenu.

8b7dd351aabb02deeb6e6ca1f0.jpg
Zdroj: Wikimedia Commons

V roku 1920 sa Mary Ann zamestnala u Samuela W. Gumpertza, známeho šoumena vtedajších čias. Pripojila sa k jeho šou a až do svojho odchodu (1933) bola súčasťou rôznych cirkusov, napríklad aj Dreamlandu. Jej hlavnou motiváciou bolo zabezpečiť blaho a vzdelanie svojich štyroch detí. Ľudia sa pravidelne chodili pozerať na jej jedinečné črty a nezvyčajne veľké končatiny.

Hoci je jej príbeh poznačený tragédiou, slúži ako silný príklad neochvejnej oddanosti matky svojim deťom. Napriek tomu, že ju v minulosti označili za „škaredú“, je známa a vážená matka v histórii, ktorá sa do nej zapísala svojou láskou a vnútornou krásou.

Zdroj

3 komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.