Životný príbeh Winnie Harlow: Od odvrhnutého dieťaťa až po topmodelku

300

Spoločnosť sa nám od raného veku snaží nahovoriť, ako by sme asi mali vyzerať. Dievčatá si natáčajú svoje rovné vlasy, a ak sa náhodou narodili s kučerami, bez váhania si ich žehlia. Málo jedia, aby mali čo najštíhlejší driek, a pleť musia mať ako ten najhladší porcelán. Vďaka niektorým ženám, akou je aj Winnie Harlow, sa však tieto normy menia a na ženy je vyvíjaný čoraz menší nátlak. Ako k tomu prispela známa modelka?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

Jej skutočné meno je Chantelle Brown-Young. Už ako štvorročnej jej diagnostikovali vitiligo, preto musela odmalička žiť s myšlienkou, že je iná ako ostatní. Priznala, že počas dospievania nikdy nevidela ľudí ako ona – neboli v televízii, na billboardoch ani na prehliadkových mólach. Mala pocit, že je na svete jediná svojho druhu. Aj to bol dôvod, prečo ju ostatní neprijali medzi seba. Ani oni totiž nepoznali nikoho, kto by bol ako Winnie. Dnes priznáva, že jej psychiku neovplyvňoval ani tak jej vzhľad, ako ľudia okolo nej.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

Ako u väčšiny ľudí, aj u nej objavili potenciál úplnou náhodou. Jej krstná mama bola novinárka a natočila o nej video na YouTube. Okamžite nazbieralo viac ako 150 000 videní a prvýkrát sa začala pohrávať s myšlienkou modelingu, k čomu ju viedla aj krstná. Tá jej zavolala, aby ju povzbudila a povedala jej, že ju kamera miluje a mala by to využiť.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

Do povedomia verejnosti sa dostala v roku 2014, keď sa ako 19-ročná zúčastnila súťaže America’s Next Top Model. Hoci nevyhrala, dostala sa do finálových kôl a spoločnosť si ju začala ihneď všímať. Napriek tomu prezradila, že ju v tom čase ľudia odhovárali od modelingu so slovami, že to nie je nič pre ňu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

Dnes je tvárou známej módnej značky, vystupuje v televízii a robí osvetu vo svete krásy. Získala množstvo ocenení a svojimi nebojácnymi názormi ďalej valcuje scénu módneho priemyslu. Nanovo definuje štandardy krásy a snaží sa, aby bola móda inšpiratívnejšia. Pre mnohých sa tak stala veľkou inšpiráciou a dôvodom vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Kto je inšpiráciou pre vás?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.