Emotívny príbeh: Žena s Downovým syndrómom odbehla newyorský maratón a zapísala sa tak do histórie

80

Dnes vám prinášame mimoriadne silný a inšpiratívny príbeh. 33-ročnej Kayleigh Williamson sa podarilo ako jednej z prvých žien s Downovým syndrómom dokončiť newyorský maratón. Jej matka Sandy bežala celý čas popri nej a pyšne pozorovala svoju dcéru. Prezradila, že 10-hodinová cesta bola plná povzbudzovania, tanca a vrúcnych objatí.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sandy and Kayleigh Williamson (@seweagles91)

Kayleigh v minulosti absolvovala aj Bostonský maratón, Austinský maratón a 20 polmaratónov. Svoju bežeckú cestu započala v roku 2017, keď jej matke diagnostikovali Alzheimera. Sandy zaviedla niekoľko nových pravidiel týkajúcich sa jej životného štýlu a Kayleigh s ňou chcela absolvovať preteky.

9fcb4c5977ae896f637c271222.jpg
Zdroj: seweagles91/Instagram

Práve vtedy objavila Kayleigh lásku k behu a pravidelne sa mu venuje. Uviedla, že beh ju robí šťastnou a má hlbší význam. Jej stará mama často hovorievala, že ju vezme do New Yorku, no umrela. Aj preto sa Kayleigh rozhodla trénovať, zabehnúť maratón práve v New Yorku a splniť tak sen svojej starkej. Mala pri tom oblečené tričko na počesť starej mamy, na ktorom sa uvádzal aj text o Alzheimerovej chorobe. Nielenže si chcela uctiť starkú, ale aj zvýšiť povedomie o tomto ochorení.

291dce5b86ae966df2a971660e.jpg
Zdroj: seweagles91/Instagram

Sandy povedala, že New York jej celkom zmenil pohľad na dcéru. Kedykoľvek začula počas maratónu hudbu, zastala a začala tancovať. Posledné kilometre maratónu pre ňu boli náročné, pretože ju boleli svaly. Plakala, no keď niekto zapol hudbu, opäť začala tancovať. Hoci mala bolesti, nezastavila a nevzdala sa.

Príbeh Kayleigh je dôkazom vytrvalosti a odhodlania, z ktorých by sme si mali brať príklad. Nepodľahnime komfortu a lenivosti len preto, že máme to šťastie byť zdraví a mať takmer všetko, po čom túžime. Naopak, tešme sa z maličkostí a posúvajme sa vpred!

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.