Príbeh ženy, ktorá sa stará o znevýhodnenú matku, pretože ich pre finančné problémy opustil otec

161

Prinášame vám silný a inšpiratívny príbeh Emily, 31-ročnej ženy, ktorá opatruje svoju zdravotne znevýhodnenú matku. Ukážeme vám, že hrdinovia a hrdinky majú rôzne tvary, veľkosti a farby, stačí vnímať svoje okolie.

Hand of Woman on Wheelchair
Foto od
Polina Tankilevitch na Pexels

Sama Emily uviedla, že život sa s jej rodinou nemaznal. Jej matka nemohla chodiť, odkedy je Emily na svete, a jej otec nejavil záujem. Takmer nikdy nebol s nimi, neposkytoval pomoc ani podporu, takže všetka zodpovednosť a práca zostali na Emily. Keď na to však spätne pozerá, pomohlo jej to dospieť omnoho skôr, než by sa to stalo za bežných okolností.

Pendlovala medzi prácou a domom, aby sa mohla postarať o matku, a radosti života jej pretekali pomedzi prsty. Neboli žiadne výlety s priateľmi, žiadne rande ani dovolenky. Celé dni strávila prácou a večer si líhala unavená. Mala pocit, že vonkajší svet je mimo jej dosahu a ona uviazla v úzkom priestore ich domova. Hoci v ňom cítila lásku, prichádzala o všetku slobodu.

Stressed Woman Covering her Face with her Hands
Foto od
Anna Shvets na Pexels

Všetko sa však zmenilo, keď si našla dobre platenú prácu. Mali viac prostriedkov a vidinu lepšej budúcnosti. V tom čase sa k nim vrátil aj otec, pretože cítil finančnú stabilitu. Emily sa tomu potešila, zároveň sa však obávala, ako to ovplyvní ju a jej mamu. Boli zvyknuté na ich rutinu a mama sa na ňu vo všetkom spoliehala.

Woman Standing Near Yellow Flowers
Foto od
Bela cheers na Pexels

Po čase sa otcova prítomnosť začala odrážať aj na fungovaní rodiny. Všetci si na to pomaly zvykali a Emily mala pocit, že všetka zodpovednosť konečne nie je len na nej. Snaží sa nehodnotiť otcove minulé rozhodnutia a žiť život tak, ako sa jej deje. Čo si o celom príbehu myslíte vy?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.