Príbehy ľudí, ktorí mali enormné šťastie v nešťastí. V ich koži by ste nechceli byť!

693

Šťastie je veľmi subjektívna záležitosť a takisto veľmi náhodná. Chvíľu nám môže sadnúť na plecia a vtedy sa nám podarí absolútne všetko do čoho sa pustíme, no potom nás môže rovnako dobre opustiť a na päty sa nám nalepí smola – a tej je naozaj ťažké sa zbaviť. Ľudia počas života môžu prežiť veľa tragédii a nehôd, ale môžu mať aj celkom pokojný život.

Šťastie sa môže objaviť aj v nešťastí, kedy je človek rád, no zároveň by bol radšej, keby sa veci udiali trochu inak. Čo je to za šťastie, ak človek musí prejsť rôznymi súženiami, aj keď ich vo výsledku zvládne? Každopádne, jedná sa len o uhol pohľadu a treba byť vďačný za všetko dobré.

Predstavme si ľudí, ktorých životy boli prinajmenšom zvláštne, pretože zažili obrovské šťastie uprostred nešťastia.

Frane Selak prežil nehodu vlaku, lietadla i auta

Zdroj: wikimedia common

Frane Selak, rodený Chorvát, cestoval vlakom zo Sarajeva do Dubrovníka, keď sa vlak vykoľajil. To však nie je ani zďaleka všetko – vagóny vlaku skončili v rieke. Frane prežil a dokonca pomáhal svojim spolucestujúcim. Pri tejto nehode zahynulo 17 ľudí. Toto ale nebola jediná tragédia, ktorá ho v živote postretla – o rok neskôr chcel navštíviť svoju matku. Avšak, lietadlo, ktorým letel havarovalo a pri tomto nešťastí zomrelo asi 19 ľudí, Frane medzi mŕtvymi nebol.

O niekoľko rokov neskôr sa zase zrazil s autobusom, pričom sa len o chlp vyhol pádu z útesu. Séria jeho nešťastí sa skončila, keď vo svojich 74 rokoch vyhral v lotérii. V tom čase to bolo približne 800 tisíc eur.

Tsutomu Yamaguchi bol v Hirošime a Nagasaki v čase zhodenia atómových bômb

Zdroj: wikimedia common

Tsutomu Yamaguchi je dokonca jediný známy, ktorý prežil atómový útok na Hirošimu a Nagasaki v auguste 1945. Tsutomu bol v tom čase mladý námorný inžinier, ktorý tu bol na služobnej ceste. Údajne v osudný deň videl akýsi záblesk a následne upadol do bezvedomia. Jeho telo bolo spálené, mal poškodené ušné bubienky, no na druhý deň sa mu podarilo vlakom opustiť mesto. Vrátil sa do Nagasaki k svojej žene i dieťaťu, to bolo 8.augusta. Ráno 9.augusta spadla druhá bomba.

Prežil a spolu s ním aj jeho manželka a syn, no z ožiarenia mu vypadali vlasy a popáleniny spôsobili, že nejaký časť mohol sotva jesť a piť. Keď sa zotavil pracoval ako prekladateľ, učiteľ a o svojich zážitkoch napísal aj pamäti. Dožil sa pekných 93 rokov.

Ludger Sylbaris uviazol vo väzenskej cele

Autor fotografie je Alain Bonnardeaux

Na ostrove Martinik v Karibiku došlo k erupcii sopky Mont Pele. To malo za následok takmer 30 tisíc úmrtí. Paradoxne prežil väzeň Ludger Sylbaris, ktorý ani len netušil, čo sa okolo neho deje. Išlo o odsúdeného zločinca, ktorý si svoj trest odpykával v podzemnej cele v St-Pierre, ktorá ho nakoniec zachránila, zatiaľčo mnoho ľudí zomrelo. Našli ho asi 4 dni po veľkej erupcií spáleného, ale živého v polovedomí. Okrem neho údajne prežil erupciu ešte jeden človek.

Adrian Carton De Wiart bol osemkrát zranený v troch vojnách

Autor fotografie je Sharon Waldron

Adrian Carton de Wiart mal na svojom konte nesmierne dlhú a plodnú vojenskú kariéru, ktorá sa nezaobišla ani bez istých zranení. Slúžil v britskej armáde a zúčastnil sa oboch svetových vojen. Počas prvej svetovej vojny bol postrelený do ruky a mal zmrzačenú tvár, v dôsledku čoho prišiel o ľavého oko a časť ľavého ucha.

O niekoľko rokov opäť slúžil počas druhej svetovej vojny. Tu sa dostal do zajatia na území Talianska. Aj toto prežil a po vojne sa z neho stal diplomat premiéra Winstona Churchilla. Za svoje zranenia a statočnosť získal množstvo vyznamenaní.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre