Proti všetkým predpokladom: 7 neuveriteľných príbehov nezvestných osôb nájdených po rokoch zmiznutia

894

Každý rok sa stratí neuveriteľne veľa ľudí. A hoci sa drvivá väčšina z nich v priebehu toho istého roka opäť objaví, príliš veľa z nich sa nikdy nenájde. S každým ďalším rokom sa táto pravdepodobnosť znižuje. Preto je také pozoruhodné, keď sa znovu objaví osoba, ktorá by podľa všetkého už nikdy nemala byť videná. A hoci je to samo o sebe pozoruhodné, niekedy je spôsob, akým sa to stane, oveľa bizarnejší, než si dokážete predstaviť.

Jedna z údajných obetí Johna Waynea Gacyho sa po 34 rokoch objavila živá

John Wayne Gacy bol jedným z najznámejších amerických sériových vrahov. V 70. rokoch 20. storočia zavraždil najmenej 33 mladých mužov a chlapcov a pravdepodobne aj viac. Viedlo to k mnohým zničeným rodinám. A hoci ho nakoniec chytili, skutočnosť, že počet jeho obetí sa nikdy nepodarilo presne určiť, znamenala, že sa jeho obeťou mohol rovnako ľahko stať ktokoľvek iný v príslušnom vekovom rozmedzí, kto sa v tom čase v danej oblasti stratil. Nedalo sa to zistiť a našli sa pozostatky niekoľkých neidentifikovaných obetí.

person holding white and black iphone case
Autor tejto fotografie je Done By Alex

V roku 1977 19-ročný Harold Wayne Lovell jedného dňa odišiel zo svojho domu v Chicagu a už ho nikto nikdy nevidel. Jeho rodina sa domnievala, že sa stal obeťou Gacyho. V súvislosti s Gacyho zločinmi sa našli neidentifikované pozostatky ôsmich obetí. Lovellova rodina pomáhala orgánom činným v trestnom konaní, aby zistili, či sa im podarí porovnať DNA s niektorými z obetí a konečne určiť Haroldov osud. Namiesto toho zistili, že bol pred niekoľkými rokmi zatknutý na Floride za marihuanu. Harold 34 rokov žil svoj život a svoju rodinu o tom zabudol informovať. Odišiel z domu dobrovoľne a nikdy sa už neobzrel späť. Jeho dôvod? Povedal, že sa tam „nikdy necítil potrebný“, a tak odišiel niekam inam. So svojimi súrodencami sa však znovu spojil, keď zistili, že je stále nažive.

Žena, ktorá bola 11 rokov nezvestná, bola vo vedľajšom dome

Keď 18-ročná žena menom Sajitha opustila dom svojich rodičov v indickej Kerale, polícia po nej pátrala široko-ďaleko, ale zrejme nie blízko. Odišla na druhú stranu ulice. Ukázalo sa, že Sajitha bola zamilovaná do svojho suseda Rahmana. Keďže boli rozdielneho náboženstva, obávali sa, že ich vzťah nebude akceptovaný, a tak s ním tajne žila 11 rokov bez toho, aby o tom ktokoľvek, dokonca aj jeho rodičia, ktorí žili v tom istom dome, vedeli. Odhalili ich, až keď sa presťahovali do nového mesta a nikomu to nepovedali, takže Rahmana považovali tiež za nezvestného a nakoniec ho vypátrali.

man and woman holding each others hands
Autor tejto fotografie je Nathan Dumlao

Teruo Nakamura bojoval v druhej svetovej vojne ďalších 30 rokov

Nakamura bol v roku 1944 umiestnený na indonézskom ostrove. Po bitke ho považovali za mŕtveho, ale spolu s ďalšími vojakmi utiekol do džungle. Bolo im povedané, aby pokračovali v boji. Tak to aj urobili. Letáky zhodené na ostrov v roku 1945, že vojna sa skončila, boli odmietnuté ako propaganda. Prešli roky a Nakamura a jeho niekoľko spolubojovníkov zostalo ukrytých. Do roku 1956 bol sám, pestoval sladké zemiaky a zbieral banány. V roku 1974 si ho všimlo niekoľko miestnych obyvateľov, ktorí ho nahlásili indonézskym úradom. Tie začali robiť opatrenia, aby ho poslali domov, a tiež mu dali 30-ročnú náhradu mzdy, ktorá predstavovala 227,59 dolára.

trees in forest
Autor tejto fotografie je Karl Anderson

Lucy Ann Johnsonová zmizla na 52 rokov

Skúste si predstaviť, že ste dieťa a jedného dňa sa vaša mama jednoducho nevráti domov. Polícia dokonca rozkopala váš dvor a hľadala jej telo, ale nič sa nenašlo. Potom, o 52 rokov neskôr, vám zavolá žena, ktorá videla fotografiu vašej mamy v inzeráte o nezvestnej osobe a hovorí, že je to aj jej mama.

shallow focus photo of white paper sheet mounted on cork board
Autor tejto fotografie je Volodymyr Hryshchenko

Toto je príbeh Lucy Ann Johnsonovej. Linda Evansová mala sedem rokov, keď sa jej matka stratila v Surrey v Britskej Kolumbii. Objavila sa v Yukone s úplne novou rodinou. Jej manžel, otec Evansovej, ju týral a podvádzal, a tak jedného dňa odišla. Pokúsila sa vziať deti, ale on jej v tom zabránil, a tak odišla a už sa nikdy nevrátila. Samotný muž nenahlásil zmiznutie svojej ženy asi štyri roky.

Päťročný chlapec z Indie použil Google Earth na nájdenie domova po desiatkach rokov

Príbeh Sarooa Brierleyho je ťažko uveriteľný, ale bol dobre zdokumentovaný. Keď mal Saroo päť rokov, cestoval so svojím deväťročným bratom vlakom. Chlapci žili so svojimi súrodencami a matkou v malom meste v Indii. Otec ich opustil a Sarooov starší brat Guddu sa snažil pomôcť matke tým, že zháňal a kradol, čo sa dalo. Jedného dňa vzal Sarooa so sebou. Plán bol hľadať stratené drobné vo vlaku. Bratia sa však rozdelili a Saroo vo vlaku zaspal. Keď sa zobudil, bol sám a netušil, kde je. Mal päť rokov a pochádzal z indického vidieka, nepoznal ani názov svojho mesta, ani priezvisko svojej rodiny. Skončil v Kalkate a nedokázal nájsť nikoho, kto by hovoril rovnakým jazykom ako on. Nakoniec skončil v centre pre mladistvých, kde si ho adoptovali Brierleyovci, láskavý pár z Austrálie.

fish-eye aerial shot of buildings and trees
Autor tejto fotografie je Louis Reed

V roku 2009 Saroo vyrástol na šťastného a obľúbeného tínedžera. Stále bol zvedavý na svoju minulosť a Google Earth mu dokázal poskytnúť odpovede. Hoci nepoznal názvy miest, rozpoznával orientačné body a pomocou nich vyhľadával svoje rodné mesto. Dokonca využil aj tú starú matematickú otázku o vlaku, ktorý odchádza zo stanice určitou rýchlosťou za určitý počet hodín, aby zúžil oblasť svojho pátrania, pretože presne to sa mu stalo. Jeho pátranie trvalo roky. Po približne 25 rokoch odchodu Saroo napokon našiel svoje rodné mesto Khandwa a vrátil sa v roku 2012. Tam sa opäť stretol so svojou matkou, sestrou a jedným z bratov a dozvedel sa, že Guddu krátko po jeho zmiznutí zomrel.

Carlina Whiteová bola nezvestná 23 rokov

Bolo leto 1987, keď zmizla Carlina Whiteová. Ako 19-dňovú ju niekto odviedol z nemocnice, kde sa narodila, a trvalo neuveriteľných 23 rokov, kým o nej opäť niekto počul. Carlinina matka dostala v roku 2010 správu od ženy menom Nejdra Nance, ktorá prišla spolu s fotografiami dieťaťa. Boli to fotografie samotnej Nance. Bola na webovej stránke nezvestnej osoby a videla fotografie Carliny, 19-dňového dieťaťa. Všimla si, že sa veľmi podobajú na jej vlastné detské fotografie. Polícia vykonala testy DNA a potvrdila, že Nance je v skutočnosti Carlina.

barefooted baby covering white blanket
Autor tejto fotografie je Fé Ngô

Uniesla ju žena menom Anne Pettwayová. Carlina povedala, že bola vždy trochu podozrievavá, pretože sa na Pettwayovú vôbec nepodobala a žena jej pred niekoľkými rokmi nebola schopná predložiť rodný list, keď ho potrebovala. Neskôr sa priznala, že nie je jej biologickou matkou, ale trvala na tom, že ju skutoční rodičia opustili. Napriek tomu, že Whiteová bola únoskyňa, o svojej falošnej matke povedala, že hoci bola prísna, bola dobrou matkou. V roku 2011 sa opäť stretla so svojimi biologickými rodičmi.

Julian Hernandez zistil, že ho uniesli, keď sa pokúšal ísť na vysokú školu

18-ročný Julian Hernandez sa uchádzal o štúdium na vysokej škole a pri vypĺňaní prihlášky narazil na zvláštny problém. Zistil, že jeho číslo sociálneho poistenia je nesprávne. V zmysle, že mu nepatrilo. Preto mu pomohol školský poradca a spoločne objavili Hernandezovu fotografiu v databáze nezvestných detí. Zmizol pred 13 rokmi, keď mal len päť rokov.

man wearing academic gown
Autor tejto fotografie je Charles DeLoye

Keďže ho uniesol jeho otec, Hernandez netušil, že sa niečo deje. Povedali mu, že ho matka opustila, čo však nebola pravda. A napriek tomu, ako to znie, Hernandez bol počas následného súdneho procesu hlasným zástancom svojho otca, keď povedal, že jeho otec bol dobrý otec a postaral sa o to, aby mal dobré známky. Dostal štyri roky väzenia.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.