Vďaka jedlu sa vie človek cítiť ako v siedmom nebi. Nič nedokáže pokaziť náladu, ak máte po ruke dobré jedlo. Niekedy vám však vie byť dvojsečnou zbraňou a narobiť aj poriadnu šarapatu. Nie je to však chyba jednotlivých surovín, ale ich kombinácia. Dnes vám ukážeme niekoľko nebezpečných, ktoré by ste v žiadnom prípade nemali skúšať.

1. Mentos a sýtené nápoje

Zdroj: ScoopWhoop

Už ste asi videli experimenty, kde ľudia kombinovali mentos s colou. Pamätáte si určite, ako to dopadlo, a presne to isté by sa stalo s vaším žalúdkom. Ak skombinujete tieto dve potraviny, budete sa cítiť ako nafúknutí balón.

2. Smrčok a alkohol

Zdroj: ScoopWhoop

Smrčky obsahujú množstvo toxínov, vrátane koprínu. Ak ich zjete aj niekoľko dní po konzumácii alkoholu, toxíny môžu zabrániť tráveniu liehovín. To môže viesť k vážnym ťažkostiam, ako je zvracanie a búšenie srdca.

3. Vodný melón a mlieko

Zdroj: ScoopWhoop

Táto kombinácia môže spôsobiť isté ťažkosti a k produkcii väčšieho množstva plynov. Preto je najlepšie vyhnúť sa pitiu mlieka po konzumácii melóna.

4. Papája a voda

Zdroj: ScoopWhoop

Pitie vody po konzumácii papáje môže spôsobiť problémy s tráviacim systémom. Okrem iného by ste vodu nemali piť ani po konzumácii uhorky či melóna.

5. Vajcia a mlieko

Zdroj: ScoopWhoop

Hoci na vás táto kombinácia nemusí pôsobiť okamžite, buďte si istí, že sa časom prejaví. Rozdielna štruktúra bielkovín totiž sťažuje ich trávenie.

6. Ocot a čaj

Zdroj: ScoopWhoop

Ide o kombináciu, ktorá môže spôsobiť silnú zápchu. Môže viesť aj k vzniku toxických látok a ublížiť tak vášmu zdraviu.

Zdroj

Foto: ScoopWhoop

Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.