20 rád pre mladých dospelých, ktorí vstupujú do „skutočného sveta“

38508

Keď sme boli deti, nemohli sme sa dočkať, kedy vyrastieme. Na dospelosti bolo niečo, čo vyzeralo tak super: môcť sa rozhodovať sám za seba, nebyť od nikoho závislý a nepýtať sa nikoho na povolenie. Ale ako sme vyrástli, uvedomili sme si, že je ťažké robiť rozhodnutia, keď od nich závisí váš život, že je fajn mať niekoho, na koho sa môžete spoľahnúť a nebyť úplne odkázaní sami na seba a že rady iných ľudí sú v skutočnosti cenné a môžu vám veľmi pomôcť.

Vstup do skutočného sveta môže byť desivý, pretože vás naozaj vyhodí z vašej komfortnej zóny. Ale aby bol pád o niečo miernejší môžete sa vopred pripraviť tým, že budete vedieť, čo treba vedieť. Na internete je veľa vedomostí, na ktoré sa môžete odvolať, alebo sa môžete jednoducho opýtať. Používateľ Redditu JNobes11 urobil práve to – opýtal sa ľudí: „Akú dôležitú radu môžete dať tým, ktorí sa presúvajú do „skutočného sveta“?“ Ľudia z rôznych oblastí života sa podelili o to, čo je najcennejšie, čo vedia o „skutočnom svete“, aby mladí ľudia s prechodom toľko nebojovali.

1. Zabudnite na všetky blbosti, ktoré ste sa naučili ako dieťa

Ľudia nie sú spravodliví. Tvrdá práca nemusí vždy znamenať, že budete úspešný. Teraz si nemôžete dovoliť byť chorý. Dokonalá práca neexistuje. Deti sú drahšie, ako si myslíte. Láska netrvá vždy večne, dokonca ani v prípade rodín.

r 1

2. „Legálne“ a „nelegálne“ nie je to isté ako „správne“ a „nesprávne“

Neočakávajte, že sa veci vyvinú vo váš prospech len preto, že ste „urobili správnu vec“ – neexistuje neviditeľná ruka, ktorá trestá zlé a odmeňuje dobré.

r 2

3. To, že máte na niečo peniaze ešte neznamená, že si to môžete dovoliť

r 3

4. Kondómy, používajte ich

r 4

5. Dôverujte svojmu vnútru

Ak sa vám niečo nezdá, je dosť pravdepodobné, že to tak je.

r 5

6. Nepečte slaninu nahý

r 6

7. Je v poriadku povedať nie

Nesnažte sa prispôsobiť, ak si to vyžaduje porušenie vašich osobných hodnôt.

r 7

8. Nikdy sa neprestaňte učiť

Pokračujte vo svojich starých koníčkoch a záujmoch a získavajte nové. Navštevujte bezplatné kurzy a zaplaťte si tie, ktoré si môžete dovoliť.

r 8

9. Naučte sa myslieť sami za seba

Rodičia vás celý život učili a presadzovali ich názory na život, politiku, náboženstvo atď. a pravdepodobne vám tiež hovorili, aké sú iné názory nesprávne. Teraz je čas na to, aby ste si povedali: „Ako sa cítim? Čo si myslím?“

r 9

10. Dlhé dochádzanie málokedy stojí za to

r 10

11. Dávajte si veľký pozor na to, aby ste sa nenechali zatiahnuť do akejkoľvek drámy/politiky na pracovisku

Ten priateľský spolupracovník, ktorý na vás vylieva všetku špinu, keď sa zaúčate, hľadá spojencov. Nemáte žiadnu povinnosť sa s týmito ľuďmi stretávať v spoločenskom prostredí.

r 11

12. Starajte sa o svoje zuby, pretože ich oprava je drahá

Zubná pasta, dobrá zubná kefka a dentálna niť sú lacné, preto ich dobre používajte.

r 12

13. Nereagujte na veci len tak

Uvažujte kriticky. Venujte niekoľko sekúnd analýze situácií a vyvodzujte závery. Vždy si buďte vedomý sami seba a nikdy nedovoľte, aby ľudia využívali vaše emócie proti vám.

r 13

14. Kúpte si zvon predtým, ako sa presťahujete do svojho prvého samostatného bytu, kúpte si ho SKÔR, POTREBUJETE TO

r 14

15. Skutočný svet je v skutočnosti veľmi malý

Dávajte si pozor na pálenie mostov, boli by ste totiž prekvapený, aké ľahké je stretnúť niekoho roky a roky po tom, čo ste ho videli naposledy.

r 15

16. Úprimnosť a pokora vás na pracovisku dostanú ďaleko, pretože často ide o hru na obľúbenosť (len si dajte pozor, aby ste neboli rohožkou)

r 16

17. Každý robí chyby

Nemá zmysel sa neustále snažiť vyhýbať novým chybám. Namiesto toho prijmite fakt, že ste len človek a uistite sa, že sa z chýb, ktoré sa stanú, poučíte.

r 17

18. Ak nie ste spokojný so svojou prácou, vynaložte veľa úsilia na to, aby ste si čo najskôr našli novú

Naučte sa tiež rozpoznať toxické pracovné prostredie.

r 18

19. Upratujte každý deň 10 minút namiesto 2 hodín v jeden deň v týždni

r 19

20. Nájde sa niekto, kto vás bude bez konkrétneho dôvodu nenávidieť

r 20

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.