13 Zaujímavostí o vianočnej filmovej klasike – Sám Doma

1707

Sám doma je vianočná klasika na ktorú mnoho z nás nedá počas sviatkov dopustiť. Tak ako každý rok aj tento si ju môžete pozrieť na mnohých TV staniciach. Prečítajte si však, čo ste o tomto filme netušili.

 

1. Macaulay Clukin nebol jediný Culickin, ktorý sa vo filme objavil . Vedľajšiu úlohu si zahral aj jeho mladší brat Kieran, ktorý stvárnil Kevinovho bratranca.

2. Sám doma drží rekord ako najviac zarábajúca komédia všetkých čias . Bol najnavštevovanejším filmom celých 12 týždňov a zarobil cez 17 miliónov dolárov.

 

3. Legendárny dom, ktorý sa nachádza na t 671 Lincoln Avenue / Winnetka / Illinois je vyhľadávanou turistickou atrakciou. V roku 2012 ho jeho majitelia predali za 1,5 milióna dolárov.

4. Ak si idete konšpiračné teórie možno vás zaujme táto, ktorá predpokladá, že Elvis Presley je stále živý a sem tam sa objaví v hollywoodskom filme. V tomto prípade ako komparzista v pozadí.

 

5. Daniel Stern v scéne s pavúkom (ktorý bol skutočný) pôvodne nekričí. Krik by totiž pavúka vystrašil a tak jeho kričanie pridali až dodatočne.

6. You guys give up, or are you thirsty for more?” je veta, ktorá nebola obsiahnuta v scenári a herec Maculay Culkin si ju vymyslel priamo na placi. Režisérovi sa to pozdávalo a tak tam dnes už legendárnu scénu nechal.

 

7. Cover k filmu bol inšpirovaný známym dielom “ Krik“ od Edvarda Muncha.

8. „Starý a strašidelný“ sused nebol pôvodne zahrnutý v scenári . Režisér Columbus však namietal, že vianočný príbeh potrebuje aj trochu srdce a nie len upaľovanie a škodenie druhým.

 

9. Postava Kevina bola napísana priamo pre Culkina avšak režisér si chcel byť istý a tak si na casting pozval ešte ďalších 100 detských hercov.

10. Číslo na Hotel Plaza, ktorý v tom čase vlastnil Donald Trump je skutočné číslo hotela. Po filme nastal boom a hotel bol plne vybookovaný . V rámci služieb ste si mohli rezervovať aj izbu číslo 411 – tzv. Kevinovu izbu. Stála 1100 dolárov na noc.

 

11. Z hotela Plaza bol odstránený pôvodný koberec aby sa Kevin mohol šmýkať po podlahe. Trumpovi sa nový vzhľad zapáčil a koberec tam už nikdy nedal.

12. Pre účely filmu museli vytrénovať viac ako stovku holubov.
13. Vo filme je vo väčšine scén skutočný sneh. Niekoľkokrát museli natáčanie prerušiť pretože štábu mrzli kamery a raz dokonca kvôli snehovej kalamite.

zdroje a fotografie:uproxx, shortlist, mentalfloss

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre