20 produktov, ktoré majú aj iné využitie, než na čo boli pôvodne určené

429

Výrobky sú zvyčajne navrhnuté a vytvorené s konkrétnym cieľom. Sú zdokonalené na riešenie konkrétneho problému alebo sa jednoducho bežne používajú na jednu vec. Ak potrebujete vyčistiť okná, existuje na to špecifický výrobok.

Všetky takéto výrobky sa však dajú použiť na rôzne zámery. Človeku, ktorého prezývka je secondhandsisters, pravdepodobne napadla táto myšlienka a na Reddite sa ľudí opýtal: „Aké sú menej známe sekundárne použitia bežného výrobku?“

Ľudia sa podelili o množstvo výrobkov, ktoré sa nemusia používať len na to, na čo boli pôvodne určené. Prezrite si tie najlepšie z nich.

1. Kondenzované mlieko pre osoby s chronickým zvracaním

Nielenže je výborné na varenie, ale lekárka mi povedala, že treba pridať trochu vody, kým nemá konzistenciu hustej polievky. Nechajte osobu, aby pomaly popíjala malé množstvá. Pomáha to vystlať pažerák, tým sa zníži zvracanie a lieky majú čas dostať sa do žalúdka a pôsobiť. Taktiež dodáva potrebný cukor.

2. Soľ

Pridať sol do umývania rúk, aby ste sa zbavili zápachu benzínu.

3. Lis na cesnak

V kabelke nosím lis na cesnak, aby som v reštaurácii mohla z akejkoľvek dusenej zeleniny pripraviť malé množstvo detskej stravy.

4. Plochý skrutkovač

Pre mechanika je to páčidlo, otvárač obalov, skrutkovač so štvorcovou hlavou, dierovač, skušobné vedenie, elektrický mostík, škrabka, dláto a čo je najmenej dôležité..plochý skrutkovač.

5. Kukuričný škrob

Je to dobrý prostriedok na zrážanie krvi, ak potrebujete zastaviť krvácanie

6. Kefka z riasenky

Čisté kefky z riasenky sa používajú v útulkoch pre zvieratá na upokojenie zvierat česaním a na odstránenie vajíčok a lariev múch zo srsti.

7. Pevná linka

Ak máte pevnú linku, tón vytáčania je koncertné F. Môzete tento tón použiť ako referenčnú výšku a presne naladiť nástroj bez ladičky.

8. Kávová usadenina

Je pomerne univerzálna. Možnosti využitia: ako prísada do pôdy na zlepšenie rovnováhy pH pre rastliny, umiestniť do chladničky na neutralizáciu zápachu, na čistenie hrncov a panvíc, odmrazovanie schodov a príjazdovej cesty, odpudzovač mravcov, exfoliačný peeling pre vašu pokožku

9. Kondicionér na vlasy ako krém na holenie

10. Olej

Akýkoľvek druh kuchynského oleja dokáže z rúk ľahko odstrániť miazgu z borovice. Používajte ho ako mydlo.

11. Silné gumy

Omotávam ich okolo viečka na pohári, aby sa dali lepšie uchopiť a otvoriť.

zdroj: Jason Leung/unsplash.com

12. Vagisil na odreniny

Je antibakteriálny, lubrikačný a anestetický. Naučil som sa to v armáde.

13. Lacná vodka

Dajte do fľaše s rozprašovačom a postriekajte ním steny v kúpeľni, aby ste zničili plesne, postriekajte ním oblečenie, aby ste odstránili všetky pachy, použite na čistenie zrkadil, skla, okien.

14. Ocot

Je úžasný. Dá sa použiť ako lacný čistiaci prostriedok v domácnosti, vyčistí kávovar a dokáže vyliečiť plesne nôh a svrbenie.

15. Tekutý prací prostriedok

Svieti pod ultrafialovou lampou, ale pri normálnom svetle ho nevidieť. Môžete namočiť špongiu do pracieho prostriedku a kresliť/písať na steny a uvidíte to len s ultrafialovým svetlom. Rôzne značky svietia rôznymi farbami.

16. Nožnice

Sú vynikajúcim nástrojom na krájanie pizze.

17. Peroxid

Odstraňuje škvrny od krvi.

18. French Press

Ak máte french press na kávu, môžete v ňom napeniť aj mlieko. Nalejte horúce mlieko a dvíhajte a spúšťajte piest, kým sa objem mlieka približne nezdvojnásobí.

19. Samodržiaca bandáž

Namiesto tejpovacej pásky môžete použiť samodržiacu bandáž. Je to v podstate to isté, ale oveľa lacnejšie.

20. WD 40

Odstraňuje staré lepidlá z akejkoľvek veci bez poškodenia, zafarbenia alebo zmeny farby.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre