Naozaj šialené bytové renovácie. Fantázii sa medze nekladú

858

Dnes sa pozrieme na ľudí, ktorí túžili po zmene. Omrzelo ich bývanie vo fádnych domoch či bytoch a namiesto toho si vytvorili originálne obytné miesto. Každá renovácia je iná, ale vytvorená s tým istým cieľom, spríjemniť si svoj životný priestor.

Muž zničil svoj dom, aby postavil obrovské akvárium

Väčšina ľudí miluje ryby, preto mnoho z nich má doma akvária. No pravdepodobne len málokoho fascinujú natoľko, aby si kvôli obrovskému akváriu zničili dom. Martin Lakin si priamo do stredu svojho domu nainštaloval 5000 litrové akvárium. Architekt ho varoval, že kvôli tejto birzarnej rekonštrukcii sa môže zrútiť celý dom. Napriek tomu, Martin pokračoval vo svojom pláne. Nádrž bola taká obrovská, že sa v nej dalo plávať. Stála okolo 50 000 libier, ale so živými koralmi, zložitými prístrojmi, čerpadlami a počítačmi, ktoré prevádzkujú akvárium 24 hodín denne, Martin odhaduje celkové náklady okolo 150 000 libier. Teraz je akvárium domovom pre viac ako 120 rýb.

otaru aquarium g29511f596 1280
Zdroj: Russell_Yan/pixabay

Pár premenil svoj dom na lietadlo

Steve a Vicky Eversonovci minuli 40 000 libier na premenu svojho domova na lietadlo. Dvojica premenila dvojpodlažný dom na repliku Boeingu 737. Tento projekt sa začal v roku 2009 po tom, čo vytvorili letecký simulátor v ich predchádzajúcom dome. Pár pravidelne „vezie vo svojom lietadle“ až 12 pasažierov na simulované lety do New Yorku a Hong Kongu. Steve povedal, že ľudia si o nich myslia, že sú výstrední, ale človek predsa musí robiť to, čo mu robí radosť.

pexels joerg mangelsen 14200682
Zdroj: Joerg Mangelsen/pexels

Susedia si postavili medzi svojimi domami krčmu

Dva susedné páry dali výrazu „miestna krčma“ úplne nový význam. Kelvin a Samantha Mayes spoločne s Robertom a Helen Sheldon si postavili mini krčmu medzi svojimi domami len za 80 libier. Vďaka Outback Pub teraz už nemusia opúšťať svoje domovy kvôli spoločenskému drinku. Štvorica postavila prístrešok a zariadila ho posedením, stolom, pohármi a tabuľou s nápisom „Nikdy nezatvárame“.

restaurant bar drink beer tap bottles 1007879 pxhere.com
Zdroj: PxHere

Manželia premenili kostol (áno, aj s cintorínom) na svoj domov

Pár sa rozhodol kúpiť a renovovať kostol, pričom do renovácií v priebehu niekoľkých rokov investoval takmer trojnásobok kúpnej ceny. Voľba bývať v kostole je neortodoxná, ale majiteľom domu sa podarilo zachrániť štruktúru kostola, ktorá by inak bola odsúdená na chátranie. Exteriér zostáva z veľkej časti nedotknutý, v interiéri manželia prerobili kostolné zariadenie, ale zachovali pôvodné okná z farebného skla. Pôvodné lavice boli opravené a rozmiestnené po celom dome a z nepoužitého dreva a stavebných materiálov sa vytvorilo schodisko, ktoré vedie z hlavného obytného priestoru do knižnice na poschodí.

Church aisle
Zdroj: Tiia Monto/Wikimedia Commons

Muž zmenil svoj dom na mačací raj

Muž s 18 mačkami sa rozhodol premeniť svoj domov na mačací raj. Všade rozložil farebné rampy, chodníky a tunely, aby sa mali zvieratá kde hrať. Muž z Kalifornie minul ohromných 35 000 dolárov na renováciu, ktorá zahŕňala škrabadlá, schodíky, chodníky a podobne, pre mačky. Tiež nainštaloval nový ventilačný systém, aby zabezpečil reguláciu vzduchu.

cat g6119513c8 1280
Zdroj: pixabay

Pár si vytvoril repliku kuchyne Simpsonovcov

Manželia z Calgary sa pri zariaďovaní svojej kuchyne, nechali inšpirovať Simpsonovcami. Vo svojej kuchyni majú oranžové a fialové skrine, limetkovo zelené spotrebiče a mrkvové závesy. Hamilton (35) je skalným fanúšikom Simpsonovcov. Zarámovaný obraz kreslenej kuchyne visí na stene ako ich inšpirácia. Pár si myslí, že ich replika je hotová asi len na 80 %. Doteraz na túto renováciu minuli okolo 2300 dolárov, pričom najdrahšia položka bola kockovaná podlaha. Manželia sa vyjadrili, že s renováciou podľa seriálu, neplánujú pokračovať v ďalších miestnostiach domu.

The logo simpsons yellow
Zdroj: Wikimedia Commons

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.