Inšpiratívny príbeh: V detstve ju pre jej pokožku prezývali „Polnoc“, dnes je úspešnou modelkou

407

Vyčnievať z davu vie byť náročné, najmä v prípade, že je všetka pozornosť smerovaná vášmu vzhľadu. Khoudia Diop je senegalská modelka, ktorá tento nepríjemný pocit veľmi dobre pozná. V detstve si ju totiž často doberali pre jej tmavú pokožku. Ona však nedovolila, aby ju táto skúsenosť negatívne zasiahla. Práve naopak, vzala si z neho to dobré, mimoriadne ju to inšpirovalo a dnes sa delí o spôsoby, ako si vybudovať zdravú sebalásku.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khoudia Diop (@melaniin.goddess)

Vyrastala v Senegale a prešla si skutočne náročnými životnými skúškami. Keď mala len dva roky, matka jej odišla do Spojených štátov a starala sa o ňu teta. Bratranci a sesternice ju v detstve presviedčali, aby používala prípravky na bielenie pokožky. Ona sa však nedala, pretože vedela, ako tieto produkty škodia zdraviu. To však neznamená, že si nepriala mať bledšiu pokožku. Otvorene priznala, že si to želala, ale nikdy nič podobné neskúšala.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khoudia Diop (@melaniin.goddess)

Provokácie spôsobili, že nechcela chodiť do školy. Veľmi sa za seba hanbila a začala sa izolovať. Kľúčovú úlohu v tomto období zohrávala jej staršia sestra, ktorá jej pomohla nájsť krásu v jedinečnosti. Ostatné deti ju nazývali aj „Polnoc“ alebo „Matka hviezd“. Napriek všetkému však Khoudia našla silu, prijala svoju krásu a kritikou sa ďalej nezaoberala.

40a6af5c978ef69d420d0de61e.jpg
Zdroj: melaniin.goddess/Instagram

Dnes samú seba nazýva „bohyňou melanínu“ a snaží sa tak inšpirovať mladé dievčatá, aby si uvedomili, že všetky sú bohyne. Nezáleží na tom, kto ako vyzerá, ale ako sa cíti.

V 15 rokoch sa presťahovala do Paríža, kde nastal zlom. Všimli si ju fotografi, dokázali oceniť jej krásu a okamžite jej ponúkli prácu modelky. Spočiatku mala pochybnosti, no neskôr sa rozhodla ponuku prijať.

Vo veku 17 rokov ju poznal už celý svet. Objavila sa totiž v kampani The Colored Girl, ktorá oslavovala tmavšie farby pleti. V priebehu niekoľkých týždňov jej sledovatelia na Instagrame stúpli z 300 na 300 000. Aj vďaka tomu dnes využíva túto platformu na propagáciu krásy tmavej pleti, dôležitosti sebaúcty, sebalásky a bohatstva africkej kultúry.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khoudia Diop (@melaniin.goddess)

Jej príbeh je dôkazom toho, že krása sa ukrýva v každom z nás bez ohľadu na farbu, tvar alebo veľkosť. Buďme hrdí na to, kým sme, a venujme viac pozornosti vnútornej kráse ľudí!

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.