Silný príbeh modelky so 45-kilovou nohou, ktorá sa naučila milovať svoje telo a dnes je mimoriadne úspešná

929

Mahogany Geter je 24-ročná nádejná modelka, ktorá sa narodila so zriedkavým ochorením. Jedna jej noha totiž váži neuveriteľných 45 kilogramov. Práve ochorenie bolo dôvodom, prečo celý život čelila neľahkým situáciám, no to sa jedného dňa celkom zmenilo. Dostala totiž ponuku na modeling, vďaka ktorému sa dnes prihovára k ľuďom, aby milovali svoje telo a nezosmiešňovali postavy druhých.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mahogany Geter (@lymph.goddess23)

Geter sa narodila s nezvyčajne veľkou ľavou nohou, čo je v medicíne známe ako lymfedém. Podstatou ochorenia je hromadenie prebytočnej tekutiny v mäkkých tkanivách, čo vedie k opuchu tela. Geter má postihnutú celú ľavú stranu, najviac sa však ochorenie prejavuje na jej nohe.

Lymfedém jej diagnostikovali bezprostredne po narodení. Od začiatku jej to spôsobovalo pri chôdzi veľké ťažkosti a, ako sama uviedla, mimoriadne ju vyčerpáva, že musí nosiť 45 kilogramov navyše. Pre ochorenie je náchylnejšia na vznik fibrózy, preto chodí pravidelne na fyzioterapie a masáže. Takýmto spôsobom sa snaží odstrániť z tela prebytočnú vodu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mahogany Geter (@lymph.goddess23)

Prezradila, že v mladom veku prekonala ťažký depresívny stav, ktorý spôsobili reakcie spoločnosti. Dospelí sa na ňu neustále začudovane pozerali a druhé deti sa jej počas celého detstva posmievali. Uviedla, že ju tento stav najviac ovplyvnil psychicky a emocionálne.

V detstve si pripadala škaredá, samu seba vnímala ako experiment prírody a často preto plakala. Hoci jej lekári pravidelne navrhovali operáciu, zakaždým ich ponuky odmietla, pretože existovali prípady, keď jednoducho nepomohla. Namiesto toho sa rozhodla prijať svoje telo také, aké je.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mahogany Geter (@lymph.goddess23)

V roku 2017 sa jej však radikálne zmenil život, keď ju v celkom bežný deň zbadal jeden fotograf. Okamžite ju požiadal o dovolenie odfotiť si ju, no ona si myslela, že je to podvod. Potom však samej sebe dohovorila, že už je možno čas prestať skrývať svoje telo a s fotením súhlasila.

Bol to presne ten moment, ktorý ju doviedol až ku kariére modelky. Krátko nato sa objavila vo videu na YouTube, ktoré sa okamžite stalo virálnym a nazbieralo niekoľko miliónov pozretí. Začali jej pribúdať aj fanúšikovia na sociálnych sieťach. Najviac zo všetkého si však váži úprimné reakcie a skutočnosť, že pomáha ľuďom v podobnej situácii.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mahogany Geter (@lymph.goddess23)

Hoci sa stretáva aj s negatívnymi komentármi, tie pozitívne ich prevyšujú. Je šťastná, že si môže plniť svoj sen byť modelkou, a sníva, že za získané peniaze raz kúpi matke dom a postará sa o celú rodinu. Jej cieľom je aj zvýšiť povedomie o lymfedéme, ktorý dodnes využíva na to, aby inšpirovala druhých vážiť si a milovať svoje odlišnosti.

Hoci bola jej cesta plná prekážok, naučila sa prijať samu seba a zaprisahala sa, že sa to pokúsi naučiť aj ostatných. Vďaka podpore svojej matky a online komunity, ktorá sa jej na sociálnych sieťach vytvorila, si uvedomila, aká je krásna. Nielen zvonka, ale aj zvnútra.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre