5 škandalóznych príbehov učiteľov, ktorí išli za hranice svojej pracovnej náplne

2244

Byť učiteľom je pre mnohých poslaním. Pomáhať pri vzdelávaní detí je obrovská zodpovednosť. Nie je to práca, ktorú môže vykonávať len tak niekto, alebo nie je to práca, ktorú by mal vykonávať len tak niekto. Vplyvom politiky, rodičov, byrokracie a všetkých zlých nápadov okolo sa niekedy stane, že dobrý učiteľ dostane výpoveď z neuveriteľného dôvodu. Niekedy si však školy nemôžu vyberať a zamestnajú každého, kto sa objaví s diplomom. A práve to viedlo k niekoľkým škandalóznym príbehom učiteľov, ktorí išli ďaleko za hranice svojej pracovnej náplne a nakoniec boli prepustení.

Zastupujúca učiteľka dostala výpoveď za to, že si pýtala rady na randenie

Je dôležité, aby učitelia oddelili svoj pracovný život od osobného. Môže to byť ťažké, pretože so svojimi žiakmi môžu tráviť viac hodín týždenne ako s vlastnou rodinou, vybudujú si skutočnú blízkosť a to môže viesť k tomu, že niektorí učitelia budú otvorene hovoriť o svojom vlastnom živote. Nie vždy je to však dobrý nápad. Zastupujúca učiteľka v New Yorku, bola prepustená za to, že si od štvrtákov pýtala rady o randení. Podľa správ 45-ročná žena hrala s deťmi scenáre randenia, kde žiak hral potenciálneho mužského partnera na rande a ona hrala samu seba.

Nebolo naznačené, že by so žiakmi robila niečo neprístojné, čo by zahŕňalo niečo sexuálne. Ale nechala si od nich poradiť, s kým by mala ísť na rande spomedzi dvoch mužov a aké vlastnosti u mužov by mala hľadať. Keď sa školská rada dozvedela, čo urobila, prepustili ju.

white table with black chairs
Photo by MChe Lee on Unsplash

Floridského učiteľa vyhodili za to, že nechal žiakov písať nekrológy pred cvičením s aktívnym strelcom

Je ťažké stotožniť sa so skúsenosťami, ktoré majú deti v dnešnej škole, ak ste dospelý. Väčšina dospelých nikdy nemusela riešiť veci, ako sú cvičenia s aktívnymi strelcami, ktoré sú teraz bežné v celej Amerike. Deti by nemali trénovať, ako sa vyhnúť smrti v škole, ale je to tak. Jeden floridský učiteľ to však ešte zhoršil. Študenti strednej školy Dr. Phillipsa v Orlande mali naplánované cvičenie s aktívnym strelcom. Učiteľ psychológie Jeffrey Keene im dal úlohu, aby si dopredu napísali vlastné nekrológy. Odôvodnil to tým, že v rámci cvičenia to študentom umožní zamyslieť sa nad tým, čo je v ich živote dôležité. Pred koncom dňa bol prepustený.

Škola uviedla, že ho prepustila za zadanie nevhodnej úlohy o násilí v škole. Keene povedal, že zadanie neľutuje, pretože podľa neho je dôležité „hovoriť s deťmi v takomto prostredí reálne“.

black semi automatic pistol on black textile
Photo by Bro Takes Photos on Unsplash

Ann Stewartovú vyhodili z práce za to, že je čarodejnica

História nebola láskavá k ženám obvineným z toho, že sú čarodejnice. Či už ich obesili, ukrižovali alebo upálili, často sa predpokladalo, že sú vinné, kým sa nepreukázala ich nevina. Dokonca až do 70. rokov 20. storočia boli vystavené istému krutému zaobchádzaniu, aj keď to nezahŕňalo vraždu. Ann Stewartovú v roku 1971 vyhodili z miesta učiteľky v Tucsone v Arizone, čo viedlo k udalosti, ktorá má dokonca vlastnú stránku na Wikipédii. Stewartová bola prepustená za to, že učila študentov o čarodejníctve a čarodejniciach, bola neukáznená, mala zlý vplyv na študentov, spôsobovala psychický stres ostatným učiteľom a učila mimo učebných osnov. Stewartová povedala, že nikomu nepovedala, že je čarodejnica, len že má vlastnosti čarodejnice a študenti sa s tým stotožnili. Bol to riaditeľ školy, kto na ňu podal sťažnosť z etických dôvodov a neskôr bola kvôli tomu prepustená na neurčito.

Stewartová bola riadnou učiteľkou a škola pri jej prepustení nedodržala správny postup. To umožnilo Stewartovej podať žalobu a súd prinútil školu vrátiť jej prácu, hoci nie je jasné, ako sa veci vyvíjali ďalej.

man in black hoodie standing on snow covered ground during daytime
Photo by petr sidorov on Unsplash

Nórska učiteľka nechala žiakov hrať sa s jej krvou

Akú najnechutnejšiu vec si viete predstaviť, že by učiteľ robil so svojimi žiakmi, ktorá by nebola zjavne, otvorene trestná? Ak to zahŕňa ochutnávanie krvi, ste na správnom mieste. Nórska učiteľka priniesla žiakom vo veku od troch do šiestich rokov fľaštičku s vlastnou krvou, aby ju ochutnali, a oni ju naozaj ochutnali. Hovorí sa, že až tucet žiakov si dalo vzorku po tom, čo im ju učiteľka naliala na tanier a začala im pripravovať Draculov bufet. Žiaci boli vyzvaní, aby sa krvi dotkli, čo aj urobili, a keď sa jeden z nich spýtal, ako si ju očistiť z prsta, učiteľka len predviedla, ako si ju olizuje z vlastného prsta, takže deti urobili to isté.

Učiteľka bola pomerne skoro prepustená a testovaná na choroby ako AIDS a hepatitída. V čase, keď bol príbeh uverejnený, výsledky testov ešte neboli k dispozícii, ale úrady sa snažili ponúknuť určité upokojenie zdôraznením, že pravdepodobnosť prenosu chorôb je nízka.

person holding red and silver round ornament
Photo by lilartsy on Unsplash

Učiteľka bola prepustená za to, že v triede natáčala videá OnlyFans

Niekedy to, čo sa deje v triede, môže viesť k vyhodeniu učiteľa, aj keď sa to deje po hodinách a nie sú do toho zapojení žiadni žiaci. To sa stalo Amande Peerovej, učiteľke zo strednej školy Thunderbolt v Arizone, keď ľudia zistili, že si po hodinách privyrába na OnlyFans a natáča porno vo svojej triede. Napriek tomu, že obsah zverejňovala pod falošným menom a zablokovala prístup celému štátu, niekto videá aj tak našiel a nahlásil ju. Hoci ju technicky za to, čo urobila, nevyhodili, povedala, že bola nútená dať výpoveď.

V jednom vyhlásení uviedla, že dostala možnosť odstúpiť, aby sa nič nezverejnilo, ale to sa zjavne nestalo. Jej manžel bol prepustený z práce po tom, ako sa objavil v niekoľkých videách s ňou.

black Android smartphone on gray bed sheet
Photo by charlesdeluvio on Unsplash

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.