Herecké výkony, jóga či vynaliezavosť – aj to pomohlo väzňom pri najznámejších útekoch z väzenia

3099

Tri príbehy väzňov, ktorých schopnosti a vôľa utiecť z väzenia boli silnejšie ako akýkoľvek strach a prekonali aj zdanlivo neprekonateľné prekážky. Niektorí sa do väzenia dostali za skutočné zločiny, ale sú tu aj takí, ktorí boli nevinnými politickými väzňami.

Útek z koncentračného tábora

Kazimierz Piechowski bol politickým väzňom. Dostal sa do koncentračného tábora Auschwitz s ďalšími 313 väzňami v roku 1940. Po dvoch rokoch sa mu podarilo ujsť. Pri svojom úteku sa spojil s ďalšími troma Poliakmi, prvým poručíkom z Varšavy, kňazom z Wadowíc a mechanikom Eugeniuszom Benderom.

pixabay.com

Mechanikovi sa podarilo ukradnúť auto a zvyšní traja zobrali uniformy a zbrane. Rýchlo sa všetci prezliekli do SS uniforiem a nasadli do ukradnutého auta. Bendera šoféroval a Piechowski sedel na prednom sedadle. Zvyšní spoluutečenci sedeli vzadu.

Dostali sa až k hlavnej bráne. Bohužiaľ bola zatvorená a v aute nastala nervozita. Našťastie sa Piechowski zachoval duchaprítomne, otvoril okienko tak, aby stráž pri bráne videla jeho odznak s hodnosťou a začal kričať na vojakov rozkazy. Tí zostali v šoku a bez otázok bránu otvorili. A tak sa štyrom Poliakom podarilo so šťastím uniknúť z koncentračného tábora.

Večný utečenec

V roku 1933 zatkli v Japonsku Yoshieho Shiratoriho, podozrivého z vraždy a krádeže. V roku 1936 sa mu podarilo utiecť z väzenia za pomoci drátu, ktorým si odomkov putá. Čoskoro ho opäť chytili a uväznili už na doživotie. V roku 1942 utiekol opäť. Tento raz z väzenia Akita ušiel cez vetracie šachty. Na slobode sa dlho nezohrial. Po dvoch rokoch ho opäť chytili a zatvorili, ale Yoshie im znova utiekol. Do tretice využil miso polievku, do ktorej namočil putá, ktoré zhrdzaveli a neskôr sa dali pretrhnúť.

pixabay.com

Aj po treťom úteku ho polícia chytila a dostal trest smrti. Počas čakanie na smrť vo svojej cele opäť vymyslel plán, ako utiecť. Cez podlahu v cele sa dostal vďaka ostrému plechu a cestu von si vykopal miskou. Po dvoch rokoch života na slobode už bol taký vyčerpaný zo skrývania a útekov, že sa sám priznal policajtovi na ulici, že je utečencom z väzenia. Po tomto zatknutí sa už viac nepokúšal o útek a o 13 rokov neskôr ho podmienečne prepustili na slobodu.

 

Jogín na úteku z väzenia

V roku 2012 utiekol z väzenia v meste Daegu Choi Gap-bok. Využil svoje jogínske schopnosti a preliezol otvorom na jedlo zatiaľ čo stráž spala. Predsalen 23 rokov skúseností s jógou z neho urobili skutočného experta. Útek cez otvor na jedlo mu trval iba 34 sekúnd. Pod paplón naaranžoval vanlúše, aby si stráže mysleli, že je stále v cele.

zdroj: youtube

Bohužiaľ po pár dňoch na slobode ho chytili a uväznili. Teraz už bol otvor na jedlo v jeho cele skutočne maličký a ani majster jógy z neho nedokáže utiecť.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre