Snár o zuboch: Čo môže znamenať ak vám vypadali alebo vás bolia? Voľnočasový význam sna

131664

Sníva sa vám často o vypadávaní zubov a ihneď hľadáte snár? Ak áno, zrejme sa sami seba pýtate čo to asi znamená. Niektoré sny zväčša majú aj svoj význam. Zatiaľ čo niektorí neurovedci tvrdia, že to nič neznamená, tak mnohí psychológovia sa domnievajú, že sny odhaľujú želania a túžby, ktoré sú pochované hlboko v našom podvedomí. Zhodli sa tiež na tom, že môžu odrážať náš mentálny alebo fyzický stav.

zuby
Foto od Pixabay

Stručný digitálny snár: Zuby

Nech už je pravda akákoľvek, niektoré opakujúce sa sny, napríklad tie, ktoré sa týkajú vypadávania zubov, u vás môžu vyvolať nejaké otázky. A tu je niekoľko významov „zubného sna“. Toto je náš digitálny snár, ktorý slúži na voľnočasové vyloženie sna so zubami. Nezabúdajte ale, že ide iba o sny a niekedy v tom netreba hľadať skryté významy.

Snár: strach zo starnutia

Podľa J. M. Schnecka by sny o strate zubov mohli symbolizovať strach zo starnutia. S pribúdajúcim vekom dávame väčší dôraz na veci, ktorým sa zvyčajne nevenuje, keď sme mladí. Neexistuje spôsob ako zastaviť proces starnutia, ktorý tiež znemožňuje našu kontrolu nad situáciou. A práve preto, že strata zubov súvisí so starnutím, často sa objavujú aj vo vašich snoch.

old photo

Neistoty týkajúce sa vzhľadu

Každý, kto miluje veľký úsmev a je tak úzko spätý s príťažlivosťou, túži po dokonalých zuboch. A keď sa vám sníva o zuboch, ktoré vám napríklad vypadávajú alebo hnijú, tak to môže znamenať, že bojujete s určitými neistotami týkajúcimi sa výzoru. Strata zubov v sne pokojne môže symbolizovať aj strach z odmietnutia.

face photo

Snár: komplex menejcennosti alebo strata dôvery

Ak vám chýba sebadôvera alebo zápasíte s komplexom menejcennosti, tak je pravdepodobné, že tieto emócie tak či onak preniknú do vašich snov. Ian Wallace tvrdí, že snívanie o vypadnutých zuboch by mohlo symbolizovať vlastnú nedôveru. V takom prípade teda môžu zuby symbolizovať to, akí silní alebo sebavedomí sa cítite vo svojom vnútri.

Tip na článok: Čo hovorí snár o dieťati ?

trust photo

Obavy zo zdravia

To, ako sa o seba staráte, môže mať priamy vplyv na zdravie a kvalitu zubov. Ak ste sa v poslednej dobe zanedbávali, tak je pravdepodobné, že budete mať obavy z negatívnych účinkov na vaše celkové zdravie. Na druhej strane zlý životný štýl môže tiež narušiť váš spánok. Kombinácia neadekvátnych problémov so spánkom a zdravím môže viesť k rušivým snom.

health photo


Obavy z toho, že hovoríte príliš veľa, príliš málo, alebo nesprávne

Podľa hypnoterapeutky Susan Leighovej môžu sny súvisiace s vypadávaním zubov znamenať, že sa obávate hovoriť, pretože poviete niečo zlé alebo trápne. Ak teda vidíte ako vám zuby vypadávajú, môže to symbolizovať problémy s komunikáciou ako takou.

sleep photo

Radikálne životné zmeny

Zuby často symbolizujú našu cestu dospievania. Podľa Susan Leigh je snívanie o vypadávaní zubov bežné, keď očakávate veľkú zmenu v živote. Či už sa sťahujete do iného mesta alebo vstupujete do manželstva, tieto životné udalosti môžu spôsobovať takéto sny.

Túžba po dieťati a tehotenstve

Keď hovoríme o význame snov, nemôžeme ignorovať Freudove interpretácie opakujúcich sa snov. Podľa tohto zakladateľa psychoanalýzy by opakujúce sa sny o vypadávaní zubov mohli naznačovať túžbu ženy po dieťati. Freud bol tiež názoru, že sny súvisiace so zubami sa môžu vyskytnúť v dôsledku skutočných problémov s nimi. Prečítajte si náš článok ak sa vám sníva o tehotenstve.Stres, hnev, úzkosť a iné negatívne emócie v reálnom živote

Podľa Coolidge a Bracken môžu byť sny súvisiace so zubami priamo spojené s psychopatológiou. To znamená, že duševný stav môže ovplyvniť druh snov. Sny súvisiace s vypadávaním zubov sa môžu vyskytnúť aj vtedy, ak vo svojom živote zažívate veľa stresu. Na druhú stranu, ak bojujete s negatívnymi emóciami ako sú hnev a úzkosť, tak je možné, že si budete napríklad brúsiť zuby v spánku.

stress photo

Snár: známky sexuálnej represie

Toto je ďalší z Freudových výkladov snov o vypadávajúcich zuboch, ale tento sa týka iba mužov. Podľa neho by opakujúce sa sny o vypadávaní zubov mohli byť znakom sexuálnej represie v bdelom živote. Ak má človek tento sen, môže to znamenať, že sa bojí kastrácie alebo sa obáva sexuálnych interakcií s partnerom.

Tip na článok: Čo hovorí snár ak sa vám sníva o mačke?

Záver o snení a snároch

Sny môžu mať mnoho významov. Často ide skôr o podvedomé procesy nad ktorými nemáme kontrolu. Nemusíte hľadať skrytý význam ako v rôznych snároch na internete ale skôr sa zamerajte na to, či nemáte problém so zubami alebo či vás v blízkej dobe nečaká návšteva lekára. A možno ide len o niečo, čo ste podvedomo zachytili počas dňa, napríklad v reklame na zubnú pastu počas toho ako ste sa venovali domácnosti.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre