Sníva sa vám, že ste tehotná? Nehľadajte snár, toto môže znamenať sen o čakaní dieťaťa

85733

Sny bývajú často diskutované pre ich psychologický význam a platí to aj o snoch, v ktorých je žena tehotná. Snívanie je samé o sebe typom halucinácie, ktorá prebieha počas REM fázy spánku. Sny sú často spojené s našimi emóciami – to vysvetľuje, prečo sa niekedy prebudíte z divného sna. Ak máte sen o tehotenstve nemusíte hneď hľadať mysteriózny snár a radšej sa na to pozrite racionálne.

Aj keď sa sny o tehotenstve dajú vysvetliť viacerými spôsobmi, neexistuje zatiaľ žiadny dôkaz o tom, že by mal akýkoľvek (nielen sen o tehotenstve) sen pôvod v realite. Ak sa aj náhodou ukáže, že ste, za sen je zodpovedné vaše podvedomie.

Chcete vedieť, čo znamená, keď sa vám sníva o čakaní dieťaťa? Prečítajte si najčastejšie scenáre snov a ich význam podľa digitálneho voľnočasového snáru.

sen o tehotenstve

Digitálny snár: Tehotenstvo

Pripravili sme si pre vás taký menší snár v ktorom nájdete, čo to znamená ak sa vám sníva, že ste tehotná. Ide skôr o vedecky a racionálny výklad snov ako mystické predpovede. Čo hovoria na sny o tehotenstve odborníci a psychológovia?

1. Sen o tehotenstve môže znamenať, že tehotná ste vy

Ako už bolo vyššie spomenuté, dôkaz o tom, že spúšťačom tohto sna je reálne tehotenstvo, zatiaľ neexistuje. Čokoľvek to znamená, ak sa vám sníva o tom, že ste tehotná, pravdepodobne na to intenzívne myslíte. Zo sna tohto typu sa môžete prebudiť s pocitom, že ste naozaj tehotná – napríklad so zväčšeným bruchom alebo s prípadnou rannou nevoľnosťou.

2. Snár: niekto iný je v druhom stave a čaká dieťa

Áno, môže sa vám snívať aj o tom, že je tehotný niekto iný – partnerka, kamarátka alebo členka rodiny. Tento druh sna už má, na rozdiel od prvého typu, možnú spojitosť v realite – vy alebo vám blízky pár sa snažíte otehotnieť. Prečítajte si, čo hovorí digitálny snár o dieťati.

pregnancy photo

3.Snár: niekto iný vám hovorí, že čaká dieťa

V tomto sne môžete figurovať ako rodič, ktorý by sa rád stal starým rodičom. Takisto to môže byť scenár, v ktorom sa vám priatelia alebo blízki priznajú, že túžia po bábätku.
Ak počas dňa myslíte na podobné veci, môžu si nájsť cestu do vášho podvedomia. Tak sa dostanú aj do snov.

4. Snár: tehotná s dvojčatami

Ďalším častým snom je ten, v ktorom pár čaká dvojčatá. Neznamená to, že v budúcnosti porodíte dvojčatá, ale pravdepodobne nad takýmto scenárom uvažujete. Ďalším vysvetlením môže byť to, že vy alebo váš partner máte v rodine dvojčatá, prípadne že máte priateľov, ktorí majú dvojčatá.

twins photo

5. Snár: neplánované tehotenstvo

Okrem vyššie uvedených scenárov o tehotenstve sa vám môže snívať aj o neplánovanom. Dôvodom takéhoto sna môže byť váš strach alebo úzkosť z toho, že by ste reálne mohli nechcene otehotnieť. Rovnako ako pri ostatných snoch, ak sa vám sníva o neplánovanom tehotenstve, neznamená to, že neplánovane otehotniete.

6. Tehotenská úzkosť z čakania dieťaťa

Nie všetky sny o tehotenstve sú ako zo sna. Sny spojené s úzkosťami môžu byť spojené so strachom z tehotenstva alebo s reálnym tehotenstvom, v ktorom sa trápite.
Pravdepodobným zdrojom týchto snov je však kolísanie hormónov, ktoré je časté u tehotných a menštruujúcich žien.

Pixnio

7. Snár o pôrode

Ak sa vám sníva, že ste priamo v pôrodnej sále a rodíte môže to jednoducho znamenať strach z bolesti a výzvy, ktorú tehotenstvo predstavuje. Nemusíte sa báť, každá žena cíti strach a určitý druh zodpovednosti v tak veľký deň. Môžete sa o vaše pocity ohľadom pôrodu podeliť so svojím partnerom ak ho máte k dispozícií alebo sa nebojte obrátiť na vlastnú rodinu. Nie ste v tom sama!

Iné zaujímavé fakty o snoch

 

Je ťažké nájsť pôvod snov o tehotenstve, pretože táto oblasť je doposiaľ veľmi slabo preskúmaná. Napriek tomu však prinášame niekoľko faktov o snoch, ktoré už vieme:

  • Čím dlhšie spíte, tým viac snov sa vám môže snívať. Patria sem aj krátke “šlofíky”.
  • Počas tehotenstva sa vám môže snívať oveľa viac snov, keďže kvôli tehotenskej únave viac spíte.
  • Stará štúdia z roku 1993 ukázala, že v čím vyššom štádiu tehotenstva ste, tým väčší význam majú vaše sny.
  • Sny môžu byť skvelým zdrojom nápadov. Štúdia z roku 2005 ukázala, že ľudia si môžu zo sna zapamätať nápady, ktoré by im počas dňa neprišli na um. Dôvodom je logické myslenie.
  • Občasná nočná mora je v poriadku. Ak však máte zlé sny príliš často, môže to byť príznakom poruchy spánku, ktorá je často spojená s psychickými problémami.

Aj keď sa môžu niektoré sny zdať reálne, špecifické sny (ako napríklad tie o tehotenstve) sa len zriedkavo naplnia. Aj keď výskumy nie sú konkrétne, psychológovia tvrdia, že špecifické sny majú čo dočinenia skôr s naším podvedomím než nejakou schopnosťou predvídať ako sa to spomína v rôznych snároch na internete.

Ďalšie digitálne snáre nielen o tehotenstve:

Pripravili sme si pre vás viacero voľnočasových článkov o snoch. Čo hovoria snáre a rôzne kultúry na význam snov? Čítajte ďalej

  • Bolia vas zuby alebo vám v sne vypadali? Prečítajte si čo hovorí snár o zuboch.
  • Prisnilo sa vám, že ste videli mačku v sne? Čo hovoria snáre o mačke?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre