Prečo sa vám stále sníva o tom, že vás partner podvádza

229

Prebudili ste sa niekedy zo sna, ktorý bol taký reálny, že vám trvalo sekundu, kým ste sa spamätali a vrátili do reality? Aj keď vás partner v skutočnosti nepodviedol, tieto sny môžu byť také živé, že vás v skutočnosti rozčúlia. Nič sa nevyrovná mentálnemu obrazu vášho partnera, ktorý vám poza chrbát zahýba. Čo teda znamená snívať o tom, že vás partner podvádza, a prečo vám váš mozog robí takéto špinavosti? Hoci sú v danom momente tieto sny potenciálne znepokojujúce a rozrušujúce, často majú odhaliť základné problémy vo vašom vzťahu, ktoré počas dňa môžu zostať nepovšimnuté. Je možné, že tento sen o tom, ako vás partner podvádza, sa snaží odhaliť jeden z nižšie uvedených problémov. Využite ho ako odrazový mostík na rozhovor s partnerom, zistite hlavnú príčinu a vymyslite spôsoby, ktoré vám pomôžu cítiť sa lepšie.

Cítite sa neisto

Prebieha vám v hlave dialóg o tom, že váš vzťah nemusí fungovať alebo že váš partner nie je úplne šťastný? Loewenberg hovorí, že tento typ neustálych obáv je najpravdepodobnejšou príčinou snov o nevere. Stačí len malý pocit, že by sa veci mohli rozpadnúť, a váš mozog ho premení na živý sen o nevere podľa najhoršieho scenára.

person holding glass wall
Autor tejto fotografie je Nijwam Swargiary

Aj keď nie je vždy ľahké viesť ťažké rozhovory, mohlo by vám pomôcť zbaviť sa týchto obáv tým, že partnerovi poviete, čo presne vo vás vyvoláva pocit neistoty. Potom vymyslite veci, ktoré môžete obaja urobiť, aby ste si vo vzťahu vytvorili väčšiu dôveru a podporu.

Už ste boli podvedení

Je logické, prečo máte sny o nevere, ak vás partner v minulosti podviedol, najmä ak ste ešte nespracovali, čo sa stalo, alebo ste si znovu nevybudovali dôveru. Ak ste sa rozhodli zostať spolu, bude na vašom partnerovi, aby to dotiahol do konca a urobil všetky veci, vďaka ktorým by ste sa cítili bezpečnejšie. Bude však vedieť, čo má robiť, len ak budete úprimní o svojich potrebách.

woman holding phone near window during daytime
Autor tejto fotografie je Tony Lam Hoang

Ak vás bývalý partner v minulosti podviedol, tieto sny môžu naznačovať, že sa bojíte, že váš súčasný partner urobí to isté. „Je normálne mať sny založené na strachu a úzkosti z negatívnych skúseností z minulosti, ktoré nechceme, aby sa opakovali,“ hovorí Katie Ziskind, LMFT, licencovaná manželská a rodinná terapeutka. „Ak ste boli predtým vo svojom poslednom vzťahu podvedení, možno si tento strach prostredníctvom snov prenášate do súčasného vzťahu, aj keď je v ňom skutočná istota.“

Spracovávate minulosť

V dobrom slova zmysle môže sen o podvádzaní znamenať aj to, že ste sa konečne zmierili s tým, že vás bývalý partner podviedol. „Môže to byť len spôsob, akým váš mozog spracováva vašu traumu,“ hovorí terapeutka Cassandra Lange, LCSW, MEd.

man facing sideways
Autor tejto fotografie je whereslugo

Vo vzťahu je „tretie koleso“

Aj keď váš partner nemá iného partnera alebo romantický záujem, tento sen môže naznačovať, že sa medzi vás niekto alebo niečo dostáva. Môže to byť priateľ, práca, nový pes – vlastne čokoľvek, kvôli čomu sa cítite „ošizení“ o partnerov čas a pozornosť.

two men and two women formal photo
Autor tejto fotografie je JD Mason

Sen bude slúžiť ako správa od vášho podvedomia, že sa cítite osamelí alebo odmietnutí, prípadne že váš vzťah je momentálne nevyvážený. Opäť platí, že najlepším riešením je porozprávať sa s partnerom o svojej osamelosti a potom vymyslieť spôsob, ako si opäť dáte prednosť. Cieľavedomé plánovanie rande a spoločného času navyše môže byť presne to, čo potrebujete, aby ste sa cítili viac milovaní.

Obávate sa, že budete opustení

Sny o nevere môžu poukazovať aj na skrytý strach z opustenia, hovorí psychoterapeut Alex Ribbentrop, LCSW-QS, CFTP, CCTP-II. Môžete sa obávať, že vás partner opustí kvôli niekomu inému. Môžete sa tiež obávať, že ak by sa váš vzťah rozpadol, nebudete vedieť, kam sa obrátiť alebo ako sa utešiť. Terapia môže byť veľkou pomocou, keď zistíte, prečo máte strach z opustenia.

grayscale photo of woman right hand on glass
Autor tejto fotografie je Kristina Tripkovic

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre