Spiatočné letenky do talianskeho regiónu Kalábria len za 19€!

337

Kalábria sa nachádza na juhu Talianska. Podľa turistov ide o jeden z najkrajších kútov tejto krajiny. Malebné pobrežia v kombinácii s krásnou architektúrou patria medzi ozajstné skvosty.

tropea italia fotografia
Foto od mfotino

Teraz máte možnosť zakúpiť spiatočné letenky len za 19€! Poletíte spoločnosťou Ryanair, dostaviť sa však musíte do Krakowa. Odtiaľ odletíte do mesta Lamezia. Viac na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 15.4. – 19.4.2018. Alebo ak chcete ísť na dlhšie, tak od 15.4. – 26.4.2018.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo v Kalábrii?

– Najčistejšie a najkrajšie pláže v tejto krajine. Voda je tam priezračne čistá. Turisti zväčša využívajú väčšie pláže, ako sú napríklad v meste Tropea. Ale nájdete tam aj veľa menších pláži.

– Výborná gastronómia s trochu iným nádychom. Netočí sa iba okolo pizze a cestovín, ale je tu výborné bravčové a grilované mäso alebo ochutnajte zmrzlinu podávanú v čokoládovej guli.

– Keďže sa Kalábria nachádza na juhu Talianska, vládne tam po väčšinu roka príjemné počasie.

tropea italia fotografia
Foto od MihiScholl

– Môžete si tu vychutnať skvelé cyklotrasy. Tento región je priam stvorený na takéto spoznávanie. Ponúka vám krásne vyhliadky, nenáročný terén a mnoho pamiatok na skúmanie.

– Cosenza – toto mestečko je zase typickým univerzitným mestom s rušnejším životom. Dominantný je tam stredoveký hrad, ktorého dejiny siahajú až do 11. storočia.

– Tropea – najcharakteristickejšou pamiatkou je Kostol sv. Márie. Je totiž vybudovaný priamo na skale a vidno ho až z pláže. Zájdite si potom aj do centra, kde nájdete krásne uličky a historické budovy, na ktorých perfektne vidieť vplyvy dvoch kultúr.

tropea italia fotografia
Foto od Alexander S. ’77
Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto regióne, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre