Spiatočné letenky v júli z Bratislavy do Bologni teraz iba za 28€!

214

Toto talianske mesto síce nie je také navštevované a známe, ako napr. Rím, no jeho návštevu určite neoľutujete. A ak ste milovníkom lasagni či bolonských špagét, ste na správnej adrese.

bologna italy fotografia
Foto od Revolweb

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za 28€! Poletíte priamo z Bratislavy a leteckú prepravu vám zabezpečí írska spoločnosť Ryanair.

Termín:

Táto cena je dostupná na krátky pobyt, a to od 8.7. – 11.7.2018. Viac leteniek na stránke Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Čo nevynechať v tomto meste:

– Na miestnom štvorcovom námestí stojí Basilica San Petronio, čo je piaty najväčší kostol na svete. Kúsok od neho sa nachádza tiež Neptúnova fontána, ktorá vo veľkom láka turistov i miestnych.

– V meste nájdete dve stredoveké veže. Do vyššej, 97-metrovej Asinelli, sa dostanete po 498 schodoch. Z vrcholu sa vám naskytne úžasný výhľad na celé mesto. Nižšia veža, Garisenda, je šikmá a dá sa prirovnať k tej v Pise.

– Ak chcete vyskúšať miestne špeciality, máme pre vás skvelý tip. Funguje tam tzv. Bologna Walking Food Tour, teda prehliadkový okruh, kde sú rôzne gurmánske zastávky. Ochutnajte čokoládu v najstaršej čokoládovni v meste alebo navštívite Quadrilatero – najslávnejší trh v celej krajine.

– Určite nevynechajte ani skvelé syry a v neposlednom rade božské talianske gelato. Bologna je ako stvorená pre gurmánov a milovníkov najmä talianskej kuchyne.

bologna italy fotografia
Foto od Revolweb

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku v Taliansku a chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre