Spiatočné letenky z Bratislavy do Bologny len za 20€!

218

Stojí v tieni miest ako Rím či Miláno, neláka zaľúbencov tak ako Benátky, no ponúka kus histórie, farebné uličky ako vystrihnuté z obrázku a rôzne skvelé miesta v okolí.

bologna italy fotografia
Foto od Revolweb

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky priamo z Bratislavy, len za cenu 20€! Leteckú prepravu zabezpečuje írska spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu máte možnosť odletieť v termíne napr. od 13.6. – 27.6.2018. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo práve Bologna?

– Až 45 kilometrov ulíc ukrytých pod historickými arkádami. Užite si prechádzky v krásnom prostredí. Tepnou centra je Via Indipendenza – ulica stále plná ľudí.

– Navštívte štvorcové námestie, na konci ktorého stojí Basilica San Petronio, čo je piaty najväčší kostol na svete. Kúsok od neho stojí Neptúnova fontána, ktorá láka turistov i miestnych.

– V meste nájdete dve stredoveké veže. Do vyššej, 97-metrovej Asinelli, vedie 498 schodov. Z vrcholu sa vám naskytne úžasný výhľad na celé mesto. Nižšia veža, Garisenda, je šikmá a dá sa prirovnať k tej v Pise.

bologna italy fotografia
Foto od Revolweb

– Pre gurmánov – bolonské špagety, lasagne, tortellini, tagliatelle al ragú či mortadella, to sú lahôdky, ktoré nemôžete v ich rodisku vynechať.

– Určite nevynechajte ani úzku Via Piella, miesto, ktoré je akoby taký menší teleport do Benátok. Canale delle Moline je fotogenické miesto a už chýba iba viac vody a gondoly, aby ste sa tu cítili ako v Benátkach.

bologna fotografia
Foto od tango-

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto meste, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre