Stredoškolák pozval svoju 92-ročnú prababičku na maturitný ples: Príbeh plný lásky a vďačnosti

276

Maturitný ples je pre mnohých stredoškolákov nezabudnuteľnou udalosťou plnou krásnych spomienok. Netrpezlivo ju očakávajú a nadšene oslavujú ukončenie štúdia v spoločnosti svojich priateľov. Dakota Wollan však spočiatku nevedel, s kým naň pôjde a koho má pozvať.

Zdroj: NBC News / Youtube

Jeho otec však prišiel so skvelým nápadom, ktorý mu pomôže problém vyriešiť – pozvať svoju prababičku. Ona sama nikdy na maturitnom plese nebola, preto by bolo pozvanie nezabudnuteľným zážitkom pre oboch.

Dakota tak požiadal svoju 92-ročnú prababku, no nebolo to obyčajné pozvanie. Urobil tak za pomoci historického Fordu z roku 1985 a vyrobeného nápisu. Radosť na jej tvári sa miešala s prekvapením, pretože nerozumela, prečo by ju jej pravnuk chcel vziať na také vzácne podujatia. Dakota sa však vyjadril, že bez nej nepôjde, preto s pozvaním súhlasila.

Zdroj: NBC News / Youtube

Jeho babička Madeline nikdy stredoškolský ples nezažila. Školu nedokončila, pretože musela ísť pomáhať na rodinnú farmu. Aj preto si pravnukovo gesto mimoriadne váži a teší sa, že mala možnosť konečne ples zažiť.

Ide o skutočne nevšedný pár, preto sa pri vstupe do sály všetky pohľady sústredili práve na nich dvoch. Krátko na to sa však objavili radosť a potlesk spolužiakov. Dakota odviedol svoju prababičku na parket a začal s ňou tancovať, čo mnohých dohnalo až k slzám.

Zdroj: NBC News / Youtube

Madeline na tento večer spomína ako na zmes radosti a vďačnosti. Bolo pre ňu skutočne výnimočné, že mala tú česť kráčať po boku svojho milovaného pravnuka. Aj preto ich príbeh slúži ako pripomienka toho, že ples nie je len o kráse a pôvabe, ale aj o vzťahoch a spomienkach.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre