Takto vyzeral život v USA počas zlatej éry, za ktorú považujú 50. roky

6794

50. roky minulého storočia sa v americkej histórii vnímali ako zlatá éra, čas šťastia a prosperity aj napriek hrozbe jadrového vyhladzovania, rasovej segregácie a vznikajúcej studenej vojny.

Väčšina fotografií z týchto čias sú čierno-biele, pretože farebná fotografia bola v tom čase relatívnou novinkou a film bol pre bežných ľudí dosť drahý. No mnohé z fotografií zhromaždil a upravil Denis Fraevich, ktorý je ruského pôvodu. „Obrázky som našiel na aukciách, blších trhoch a lodeniciach. Digitalizoval som ich a zverejnil na internete,“ povedal.

Denis je fascinovaný všetkými vecami z Ameriky a miluje históriu, opustené miesta a ako vidíte na mnohých fotografiách, aj klasické americké autá. „Očividne vtedy zaujímali autá oveľa dôležitejšie miesto v živote Američanov ako v našich časoch. Dnes je oveľa zriedkavejšie, že niekto fotografuje svoje auto alebo televíziu.“

Denis tieto fotografie upravil tak, že im dodal farbu a teraz vám vnesú ešte väčšiu emóciu.

Alabama, 1956

1950

James Dean s jeho Porsche iba pár hodín pred jeho fatálnou nehodou, 1955

Alabama, 1956

Pláž Daytona, 1957

1956

Florida, 1956

Ulica v San Franciscu, 1957

Chlapček v detskej sedačke

Palm Springs, Florida, 1955

San Francisco, 1951

1954

Marilyn Monroe, filmové štúdio chcelo dokázať, že Marilyn vyzerá dobre aj vo vreci na zemiaky, 1951

1958

Taxikárka, 1956

Chicago

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
mhn
2. decembra 2018 0:06

Palm springs je v kalifornii *