10 krásnych kvetinových tetovaní pre ženy a ich význam – Tieto nápady vás inšpirujú!

6268

Kvetinové tetovania patria medzi najobľúbenejšie a najvýznamnejšie tetovania pre ženy. Tetovanie kvetu dokáže povedať viac než slová, či už ide o vyjadrenie seba samého, alebo o vzdanie úcty blízkym. Práve teraz sú trendy jemné kvetinové vzory – a tieto krásne kvety sú nielen pekné a ženské, ale majú aj symbolickú stránku. Pozrite sa spolu s nami na ich význam a nápady, ak si chcete dať tetovanie.

1. Tetovanie lotosového kvetu pre ženy

Ženy, ktoré chcú zmysluplné a duchovné kvetinové tetovanie, by mali zvážiť lotos. V budhizme symbolizujú kvitnúce okvetné lístky lotosu otvorenie srdca. V dôsledku toho sa často spája s jogou, takže tetovanie lotosu je ideálnou voľbou pre milovníčky jogy. Rastlina tiež symbolizuje čistotu, osvietenie, znovuzrodenie a regeneráciu a považuje sa za výnimočnú, pretože rastie v bahne, ale vytvára úchvatne krásne kvety.

Tetovanie lotosového kvetu pre ženy

2. Tetovanie kvetu ľalie na ruku

Jedným z najromantickejších a najženskejších kvetinových tetovaní je ľalia. V čínskej kultúre sú ľalie tradičným svadobným kvetom, pretože sa spájajú so šťastím a vraj prinášajú sto rokov lásky. V gréckej mytológii sa ľalie spájajú s bohyňou Hérou, materstvom a znovuzrodením. Rôzne farby ľalií majú aj iné významy – biela predstavuje čistotu a skromnosť, ružová súcit a obdiv a žltá radosť. Preto si tetovanie s ľaliami vyberajte starostlivo!

Tetovanie kvetu ľalie na ruku

3. Tetovanie kvetu jazmínu pre ženy

Vďaka svojej sladkej a podmanivej vôni a jemnému vzhľadu nie je divu, že jazmín je jedným z najobľúbenejších kvetov na svete. Slovo jazmín znamená „dar od Boha“ a tradične sa biele kvety jazmínu spájajú s čistotou a nevinnosťou, ako aj s rešpektom a šťastím. Z týchto dôvodov by tetovanie jazmínu mohlo predstavovať čisté požehnanie vo vašom živote – napríklad vaše deti.

3

4. Tetovanie kvetu ibišteka na rameno

Žiarivé farby a ikonické otvorené okvetné lístky ibišteka vám okamžite pripomenú šťastie a relaxáciu na tropickej dovolenke. Majú však aj hlbší význam. Na Havaji sa ibištek spája s pohostinnosťou, mocou a rešpektom a často sa spája s láskou a ženskosťou, keďže mladé ženy nosia tieto kvety vo vlasoch. V Južnej Kórei zasa ibištek predstavuje večnosť a nesmrteľnosť. Vzhľadom na jeho silné asociácie je ibištek ideálnou voľbou tetovania pre každú ženu.

4
Tetovanie kvetu ibišteka na rameno

5. Tetovanie kvetu pivonky

Pivonky sú vďaka svojim zvlneným okvetným lístkom a jemným ružovým a bielym odtieňom ideálnym kandidátom na jemné kvetinové tetovanie. Nielenže sú krásne a romantické, ale keďže môžu kvitnúť celé desaťročia, pivonky sú považované aj za symbol dlhého života. Preto nie je prekvapením, že sa pivonky často používajú na svadbách. V Čínskej kultúre sa červená farba spája s kráľovskou rodinou, cťou a bohatstvom.

5

Mohlo by vás zaujímať: Aký význam má tetovanie vlka?

6. Tetovanie ruže na rameno

Jedným z najobľúbenejších kvetinových tetovaní je ruža. Pretože ruže majú veľa farieb, každý odtieň má svoj význam. Výrazná, ikonická červená ruža predstavuje vášnivú, romantickú lásku, zatiaľ čo jemné ružové ruže sa spájajú s vďačnosťou, milosťou a radosťou. Žlté ruže symbolizujú priateľstvo a šťastie, biele ruže sú často známe ako „svadobné ruže“, pretože sa spájajú s čistotou a vernosťou. Nech si vyberiete akúkoľvek farbu, vaše jemné tetovanie s ružami bude okamžite rozpoznateľné a bude mať hlboký, osobný význam.

Tetovanie ruže na rameno

7. Tetovanie sedmokrásky pre ženy

Ak ste sa práve stali matkou, tetovanie sedmokrásky je pre vás krásnou voľbou. Sedmokrásky sú totiž zložené kvety, čo znamená, že sú to dva kvety v jednom. V severskej mytológii sa sedmokrásky spájajú aj s Freyou, ktorá je bohyňou plodnosti, lásky a krásy, takže sa stali symbolom materstva a nových začiatkov. Mnohí ľudia si sedmokrásky vďaka ich čistým bielym okvetným lístkom spájajú aj s mladosťou a deťmi.

Tetovanie kvetu sedmokrásky pre ženy

8. Tetovanie  kosatca

Ženy, ktoré hľadajú jedinečné kvetinové tetovanie, by mali zvážiť kosatec. Sýty a kráľovský fialový odtieň tohto kvetu sa spája s kráľovskou mocou, múdrosťou a odvahou. V starovekom Grécku bola Iris bohyňou dúhy a kvety kosatca sa často sadili na hroby žien, aby ich mohla vyviesť do neba. Z tohto dôvodu by mohol kosatec inšpirovať jemné tetovanie na počesť milovanej ženy, ktorá zomrela.

Tetovanie kvetu kosatca

9. Tetovanie kvetu magnólie

Jemné, ružové odtiene a elegantne zakrivené okvetné lístky magnólií sú ideálne na jemné tetovanie. Jeden z najstarších druhov rastlín, magnólie, sa na Zemi objavil skôr ako včely, takže ich opeľujú chrobáky – vďaka čomu sú ich kvety mimoriadne odolné. Z týchto dôvodov sa v mnohých kultúrach magnólie spájajú s vytrvalosťou, dôstojnosťou a dlhým životom, ako aj so ženskou krásou. Tetovanie magnólie je ideálne pre ženy, ktoré v sebe spájajú krásu a silu.

Tetovanie kvetu magnólie

10. Tetovanie kvetu maku

Maky sú veľmi symbolickým kvetom. V dávnych dobách ľudia obetovali červené maky mŕtvym. Dnes sa najčastejšie používajú na pamiatku vojakov, ktorí zahynuli vo vojnách; ľudia ich často nosia pri príležitosti Dňa prímeria v novembri. Z tohto dôvodu môže byť tetovanie s makom dojemnou poctou priateľom alebo príbuzným, ktorí slúžili v ozbrojených silách.

Tetovanie kvetu maku

Zdroj

Foto: thetrendspotter.net

Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.