10 najlepších vlčích tetovaní pre mužov a ich význam

12682

Tetovanie vlka patrí k najobľúbenejším motívom na tele mužov pre jeho neskrotnú povahu a silné asociácie s rodinou, vernosťou a ochranou. Ešte lepšie je, že tetovanie vlka sa dá prispôsobiť akémukoľvek štýlu. Pozrite si rôzne významy vlčích tetovaní a preskúmajte 10 najlepších možností pre svoje ďalšie tetovanie.

1. Kmeňové tetovanie vlka

Pri zvažovaní kmeňového tetovania sú zvieracie symboly skvelou voľbou. Odvážne, čierne atramentové línie štýlu kmeňového umenia spôsobujú, že zvieracie tetovania vyzerajú jedinečne. Vyjúci, bežiaci alebo vrčiaci vlk by v kmeňovom štýle vyzeral obzvlášť nápadne. Postupne môžete pridávať aj ďalšie detaily a tvary, vďaka čomu je kmeňové tetovanie vlka univerzálnou možnosťou.

Kmeňové tetovanie vlka

2. Tetovanie osamelého vlka

Osamelý vlk symbolizuje niekoho, kto má silnú a nezávislú osobnosť. V prírode je osamelý vlk ten jeden bez svorky. Títo vlci bývajú silnejší ako vlci zo svorky a sú nebezpečnejší. Ak ste prešli životom, prežili a uspeli vďaka svojim schopnostiam, tetovanie osamelého vlka by mohlo byť pre vás ideálne. Skúste ho skombinovať s iným vzorom, ktorý predstavuje nájdenie vašej cesty, napríklad kompas. Ide o tetovanie, ktoré sa hodí na ruku ale aj nanohu.Tetovanie osamelého vlka

3.Geometrické tetovanie Wolf

Jedným z trendov tetovania, ktorý sa v posledných rokoch stal populárnym, sú geometrické vzory. Tento umelecký štýl zahŕňa používanie línií a uhlov, ktoré dodávajú tetovaniu minimalistický vzhľad. Geometrické tvary majú aj skryté významy, keďže patria k najstarším symbolom v histórii. Ak chcete získať jedinečný a zaujímavý pohľad na tetovanie vlka, pozrite si geometrický štýl. Predstavuje jadro vlka: silu, divokosť, slobodu, ochranu a spojenie s prírodou.

Geometrické tetovanie Wolf

4. Malé tetovanie vlka

Ak hľadáte nenápadnú poctu vlčej stránke svojej osobnosti, malé tetovanie bude ideálne. Malé tetovania sú univerzálne, pretože sa hodia na akékoľvek umiestnenie – od predlaktia až po krk, nohu alebo prst. Pri výbere dizajnu malého tetovania sa snažte o jednoduchosť, pretože akékoľvek detaily alebo farebné zmeny nebudú tak viditeľné ako pri veľkom tetovaní.

Malé tetovanie vlka

5. Jednoduché tetovanie vlka

Jednoduché tetovanie vlka sa hodí pre mužov s priamou a úprimnou osobnosťou. Jednou z obľúbených možností je tetovanie vlka v jednej línii. Dizajn je minimalistický a používa len čierny atrament, takže bude výbornou voľbou, ak máte zodpovedajúci zmysel pre štýl. Napriek tomu, že ide o jednoduché tetovanie, dizajn je stále pútavý a vystihuje divokého ducha vlka.

Jednoduché tetovanie vlka

6. Tradičné tetovanie vlka na ruku

Tradičné tetovanie je ideálne pre mužov, ktorí chcú klasické a štylizované tetovanie s množstvom farieb a tieňovania. Tieto odvážne vzory nie sú pre plaché typy a vzbudia pozornosť. Môžete s nimi byť aj kreatívnejší, pretože majú vyzerať umelecky a ukázať vašu osobnosť. Tradičné tetovania vlka vyzerajú skvele aj v kombinácii s inými symbolmi vytetovanými rovnakým štýlom, ako sú tetovania kvetov, dýk a zvierat takže ak chcete začať s rukávom alebo rukou, sú silnou voľbou pre vaše prvé tetovanie.

Tradičné tetovanie vlka na ruku

7. Keltské tetovanie vlka

Vlci boli kedysi domorodými zvieratami Írska a často sa objavujú v keltskej mytológii. Niektoré keltské kmene dokonca tvrdili, že sú potomkami vlkov. Vlci neboli vnímaní ako hrozba, ale predstavovali ochranu a vedenie a boli symbolom premeny. Keltské tetovanie vlka kombinuje obraz vlka s charakteristickými uzlami a zákrutami keltského umenia.

Keltské tetovanie vlka

8. Japonské tetovanie vlka na ruku

V japonskom folklóre sa vlci považujú za ochrancov – konkrétne sa hovorí, že strážia cestujúcich. Pôvodní japonskí vlci boli oveľa menší ako vlci v Európe alebo USA a vyzerali skôr ako divé psy. Považovali sa za poslov duchov kami, a preto sa niekedy zobrazujú so zvončekmi, ktoré sa tradične používajú pri rituáloch na upútanie pozornosti šintoistických bohov. V Japonsku sa stále nachádzajú vlčie svätyne, hoci japonské vlky vyhynuli pred viac ako sto rokmi. Pri tetovaní japonského vlka môžete vyskúšať tetovanie v tradičnom umeleckom štýle Irezumi alebo modernejší vzhľad.

Japonské tetovanie vlka na ruku

9. Indiánske tetovanie vlka na ruku

Vlci majú osobitné miesto v kultúrnych tradíciách mnohých indiánskych kmeňov. Často sa spájajú s odvahou a silou, ako aj s vernosťou a lovom. Ak máte indiánske dedičstvo, môžete si ho uctiť tetovaním vlka v kombinácii s inými kmeňovými symbolmi, ako je vojnová čiapka, perie alebo slnko a mesiac.

Indiánske tetovanie vlka na ruku

10. Tetovanie vlčej svorky

Vo voľnej prírode žijú vlci takmer vždy v úzkych rodinných svorkách. Z tohto dôvodu sa často spájajú s vernosťou – najmä voči blízkym a pokrvným príbuzným. Tetovanie vlčej svorky túto myšlienku dokonale reprezentuje. Symbolizuje tiež silu v počte a to, ako sa rodiny navzájom chránia v ťažkých časoch. Pre tých, ktorí sú fanúšikmi seriálu Hra o tróny, by sa tetovanie vlčej svorky mohlo spájať so slávnym citátom zo seriálu: „Keď padá sneh a fúka biely vietor, osamelý vlk zomrie, ale svorka prežije.“

Tetovanie vlčej svorky

Zdroj

Foto: thetrendspotter.net

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre