Tieto vzácne a rozkošné mláďatá pandy obrovskej dostali svoje mená

972

Dve rozkošné 6-mesačné mláďatá pandy obrovskej dostali mená „Xue Bao“ a „Qian Jin“, čo v preklade znamená doslova „snežné dieťa“ a „svieža a zlatá“. Zoo v Šanghaji požiadala verejnosť, aby im pomohla pomenovať tieto krásne stvorenia. A tak ľudia začali posielať návrhy. Táto kampaň mala úspech a bolo poslaných viac ako 5 000 návrhov.

Tieto dve mená boli vybrané z finálnych 20 návrhov vo verejnom hlasovaní, na ktorom sa zúčastnilo viac ako milión ľudí. Xue Bao a Qian Jin sa narodili v októbri minulého roka, no dvom rozdielnym matkám. Sú to najmladšie mláďatá narodené v tejto zoologickej záhrade a vyrastajú spolu.

Xue Bao je samec a narodil sa 4. októbra pande Si Xue. Pri narodení vážil 171,8 g. Jeho meno znamená čistotu a vzácnosť. Mláďa teraz váži 19,5 kg a je veľmi živé a dobrodružné. Qian Jin je samička a narodila sa šesť dní po Xue Bao, vážila 168,5 g. Teraz váži 16,9 kg.

Tieto mláďatá dostali svoje mená počas špeciálneho ceremoniálu. Momentálne sa učia jesť bambus od svojich matiek. Pri tejto príležitosti pozvala zoo okolo 100 šťastných turistov, aby spolu oslávili túto špeciálnu udalosť.

A že sú to veľmi vzácne zvieratá dokazujú nasledujúce fakty:

– V súčasnosti žije už iba okolo 1 600 obrovských pánd vo voľnej prírode a 300 v zoo.
– Nie je isté, ako dlho žije toto zviera vo voľnej prírode. Zatiaľ najstaršia známa panda sa dožila 38 rokov.
– Strava divokej pandy – 99% tvoria bambusy a zvyšné jedno percento tvoria malé hlodavce.
– Obrovské pandy musia skonzumovať od 9 do 18 kg bambusov každý deň, aby získali toľko výživy, koľko potrebujú.
– Keď stoja na všetkých štyroch nohách, sú vysoké od 90 do 120 cm.
– Mláďatá neotvoria oči, až dokiaľ nemajú 6 až 8 týždňov. A sú imobilné do 3 mesiacov.

Zdroj: dailymail

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre