TikTok už nie je najpopulárnejšou stránkou. Čo ho zosadilo z trónu?

662

Koncom minulého roka prišiel veľký šok, keď populárny vyhľadávač predbehla v obľúbenosti iná stránka.

tiktok l
Zdroj: IFLscience


Podľa rebríčka popularity Cloudflare Radar sa stal tento gigant svetovou dvojkou. Prekvapivým bol fakt, že Google z trónu zosadil (relatívny) nováčik. Aj keď sa Microsoft snažil, aby to bol Bing, komu sa podarí predbehnúť Google, nepodarilo sa to (iróniou je, že najvyhľadávanejším slovom v Bingu je “Google”).
Takto vyzeral rebríček najobľúbenejších stránok koncom roka 2021:

 1. TikTok.com
 2. Google.com
 3. Facebook.com
 4. Microsoft.com
 5. Apple.com
 6. Amazon.com
 7. Netflix.com
 8. YouTube.com
 9. Twitter.com
 10. WhatsApp.com

TikToku sa podarilo obsadiť prvú priečku už 17. februára 2021, no toto prvenstvo nemalo dlhé trvanie. Udržal sa tam jeden deň. Neskôr sa mu to však nachvíľu podarilo v marci, a potom v máji. Po 10. auguste už nikomu nedovolil, aby ho pripravili o prvé miesto a odvtedy stál na čele rebríčka. Zo sociálnych sietí sa mu podarilo predbehnúť aj obľúbený Facebook. Je však dôležité dodať, že ak hovoríme o množstve používateľov po celom svete, tam jasne dominuje Facebook.
Dominancia TikToku však netrvala dlho. Nové dáta z Cloudfare hovoria o tom, že posledných 30 ukazuje, že Google opäť konzistentne zaujíma prvé miesto.

google on your smartphone gc18691a80 1920
Zdroj: PhotoMIX-Company/Pixabay


Rebríček najobľúbenejších stránok za posledných 30 dní:

 1. Google.com
 2. TikTok.com
 3. Facebook.com
 4. Microsoft.com
 5. Apple.com
 6. Amazon.com
 7. YouTube.com
 8. Netflix.com
 9. Instagram.com
 10. Mozilla.org

Oproti roku 2021 sa zmenili dve priečky. Twitter a WhatsApp z rebríčka vypadli a nahradili ich Instagram s Mozillou. Dodávame, že pornografické stránky boli z rebríčkov vylúčené.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.