Toto je 9 výrobkov určených pre deti, ktoré môžu byť skôr nebezpečné ako užitočné

22051

Radi by sme verili, že všetky predávané položky sú bezpečné, ale len v USA bolo v roku 2019 stiahnutých z trhu viac ako 5 miliónov kusov detských výrobkov. Opatrní musia byť najmä rodičia, pretože aj populárne výrobky môžu byť nebezpečné. A na ktoré si musíte dať pozor uvidíte nižšie.

Zábrany v postieľke

1 11

Rodičia často používajú v postieľkach zábrany pripomínajúce vankúše, aby si dieťa neudrelo hlavu o rošt postieľky, ale tento krásny doplnok sa môže stať pre deti nočnou morou. Odborníci varujú, že tieto „nárazníky“ predstavujú nebezpečenstvo a že zvyšujú riziko syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, pretože ich dokážu ľahko udusiť. Navrhujú preto, aby ste všetky predmety, ktoré vedia zakryť tvár dieťaťa, držali radšej ďalej od postieľky.

Detské nosiče

2 11

Táto vec je skvelá, ale treba si dať pozor na to, aby bolo dieťa držané v zdravej polohe. Keď má dieťatko nohy spustené, tak je na jeho chrbticu vyvíjaný veľký tlak, čo zvyšuje riziko vykĺbenia bedrového kĺbu. Riziko je obzvlášť vysoké u detí, ktoré sú mladšie ako 6 mesiacov. Veríme, že nosenie dieťaťa v nosiči má množstvo výhod pre rodičov aj pre deti. Nezabudnite preto, že tieto nosiče by mali mať širokú základňu, aby nohy dieťaťa boli v polohe M, čo nepredstavuje hrozbu. Ako to má teda vyzerať môžete vidieť na obrázku vyššie vpravo.

Chodítka

Keď sa dieťa začne pohybovať po dome, niektorí rodičia podľahnú pokušeniu kúpiť detské chodítko. Existujú však reálne dôvody, prečo sú v niektorých krajinách, ako je napr. Kanada, detské chodítka dokonca nelegálne. Tieto výrobky totiž umožňujú deťom stáť a chodiť, keď ich svaly ešte nie sú na to pripravené. Chodítka taktiež predstavujú veľké riziko pre vznik traumy, pretože deti sa s nimi môžu ľahko prevrátiť alebo ešte niečo horšie. Lekári tiež poznamenávajú, že oneskorenie vo vývoji sa často pozoruje u detí, ktoré trávia veľa času na chodítkach. 

Detské stoličky

4 8

Každý tretí prípad utopenia u detí mladších ako 2 roky je spôsobený stoličkami určenými do vane. Niektorí rodičia si mylne myslia, že tieto špeciálne sedadlá sú bezpečnostným opatrením. Zatiaľ čo rodičia môžu mať falošný pocit bezpečia, deti z nich môžu vykĺznuť do vody a ponoriť sa. Pozor na to.

Postieľky

5 8

Pretože deti vo svojich postieľkach trávia veľa času, tak je lepšie sa ubezpečiť, že sú v bezpečí. Skúsení rodičia si čoraz častejšie vyberajú klasické detské postieľky bez zábradlia na aspoň na jednej strane. Vyhnú sa tak nepríjemnostiam, ktoré spočívajú napríklad v tom, že dieťa prepadne medzi zábradlie a matrac.

Deky a vankúše pre kojencov

6 8

Okrem toho, že vankúš môže upchať nos a ústa dieťaťa, tak rodičia musia mať na pamäti, že kojenci ich jednoducho nepotrebujú. Vankúše sú úplne zbytočné pre deti do 2 rokov alebo predtým, ako sú ramená dieťaťa širšie ako jeho hlava.

Šatky

7 8

Rozmanitosť šatok pre deti je veľakrát ohromujúca. Všetci výrobcovia sľubujú, že majú presne to, čo vaše malé dieťa potrebuje. Nezabúdajte však, že šatky, ktoré si rodičia dávajú okolo krku, môžu pre deti predstavovať riziko udusenia. V týchto nosičoch sa deti nemôžu natiahnuť a ich brada je stlačená k hrudníku, čo im upcháva dýchacie cesty. Buďte preto opatrní. Odborníci naznačujú, že všetky šatky nesú potenciálne nebezpečenstvo pre deti do 4 mesiacov, pretože majú slabé krčné svaly.

Vajíčka alebo zakrivené ležadlá

View this post on Instagram

Morning Madness

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Rodičia sa všemožne snažia pomôcť deťom a zabezpečiť im lepší spánok, pretože častokrát si iba takýmto spôsobom vedia zabezpečiť voľný čas pre seba. Nerovné vajíčka však vášmu dieťaťu nepomôžu lepšie spať. Výsledky výskumu navyše vedú k záveru, že deti, ktoré nespia na rovnom povrchu, nie sú v bezpečnej polohe a hrozí im riziko udusenia.

Krčná nafukovačka

9 7

Plávanie je pre kojencov skvelým cvičením a nepotrebujú na to žiadne vybavenie ani pomôcky. Krčné plaváky boli vyvinuté pre deti so zdravotným postihnutím, no využívajú ich aj zdravé deti. Avšak, tento výrobok bráni deťom aktívne sa hýbať vo vode, vďaka čomu iba pasívne plávajú na hladine. Horšie však je, že z neho môže dieťa vykĺznuť.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.