Potetovaná transrodová žena čelí pre svoj vzhľad nesmiernej kritike, ktorá sa dotýka aj jej dieťaťa

726

Prinášame vám príbeh Lily Lu, transrodovej ženy s neľahkým osudom. Svoje telo označuje za plátno plné tetovaní, pírsingov a úprav, čo si však vyslúžilo zo strany spoločnosti nesmiernu kritiku. Tá sa však netýka len jej vzhľadu. Ľudia začali spochybňovať aj jej rodičovské schopnosti.

78e0a15284b2b96b0a9071c67e.jpg
Zdroj: lily_lu_filmz/Instagram

Lily je umelkyňa a YouTuberka a o svoj život sa už niekoľko rokov delí na sociálnych sieťach. Práve vďaka svojej autenticite si našla mnoho priaznivcov. Sama priznala, že tento alternatívny život jej vynahrádza to, čo jej ten skutočný nedokáže poskytnúť. Zatiaľ čo sú ľudia na sociálnych sieťach empatickí a neustále ju podporujú, v reálnom svete sa stretáva s tvrdým odsudzovaním.

Často ju označujú za zlú matku, len preto, ako vyzerá. Lily však tieto stereotypy neochvejne odmieta a tvrdí, že nič z toho, čo hovoria druhí, nie je pravda. Hoci sa identifikuje ako žena, označuje sa za otca svojej dcéry. Okrem toho sa v jej živote aktívne angažuje, trávi s ňou kvalitný čas a ponúka jej všetko, čo by starostlivý a milujúci rodič ponúkať mal.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by lily lu 🏳️‍⚧️ youtube filmmaker (@lily_lu_filmz)

Svoje telo začala upravovať už v 14 rokoch, keď si dala spraviť prvé tetovanie. O štyri roky neskôr si nechala rozrezať jazyk, čo možno označiť za začiatok jej nezvyčajnej cesty. Nasledovalo odstránenie pupka, časti uší a prsta. Dnes má potetované oči, jazyk a dokonca aj priestor pod nechtami. Uviedla, že túži mať pokryté celé telo a chce žiť autenticky. Okrem toho jej telo zdobia aj pírsingy a niekoľko implantátov. Hoci sa toto všetko stretáva s ostrou kritikou, Lily tvrdí, že je to len akási kolekcia, ktorá ani náhodou nedefinuje ju ako rodiča.

Hoci by si mnohí mohli na základe jej vzhľadu domyslieť, že ide o nezdravú osobu, opak je pravdou. Vedie zdravý životný štýl, je vášnivou športovkyňou a dokonca sa zúčastňuje aj pretekov. Stravu si skladá primárne zo zdravých a čerstvo pripravených jedál, vlastní niekoľko nehnuteľností, ktoré prenajíma, a celkovo svoj život považuje za stabilný.

14296d51999c574a5fdd175a27.jpg
Zdroj: lily_lu_filmz/Instagram

Príbeh Lily Lu je ukážkou toho, aká dôležitá je inkluzívnosť a rešpekt. Zároveň však slúži ako dôkaz sily, ktorá je zakorenená v každom rodičovi. Rešpektuje preto svoje okolie a snažte sa meniť nezdravé spoločenské normy, ktoré ešte stále panujú v spoločnosti.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.